دوشنبه، 13 آبان 92 - 09:49

url

این ماژول جهت تولید و ذخیره کلیدها و انجام عملیات رمز نگاری ساخته شده است.دکتر محمود شیخ زین الدین با اعلام این خبر گفت: ماژول امنیتی کیا ۳ یک محصول سخت افزاری است که به عنوان ابزاری کاملا امن و مطمئن جهت تولید و ذخیره کلیدها، انجام عملیات رمز نگاری و امضای دیجیتال بکار برده میشود. وی با بیان اینکه طراحان كاربردهاي رايانه‌اي مي‌توانند امنيت مطلوب را در اين كاربردها با بهره گرفتن از ماژول كيا۳ به عنوان يك منبع نفوذناپذير امنيت، تامين كنند، افزود: از جمله مهم‌ترين سرويس‌هاي امنيتي كه ماژول كيا۳ ارایه مي‌نمايد مي‌توان به انـواع سرويس‌هاي محرمــانگي, صحت، احـراز اصالت و ديگر خدمات اشاره كرد. رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان ادامه داد: با استفاده از اين خدمات، طراحان نرم‌افزار مي‌توانند امنيت كاربردهايي همچون انتقال، پردازش و ذخيره امن اطلاعات حساس، قفل‌گذاري نرم‌افزارهاي ارزشمند را فراهم نمايند.
شیخ زین الدین با بیان اینکه هسته اصلي ماژول كيا۳ يك سيستم عامل استاندارد كارت هوشمند مبتني بر استاندارد ISO ۷۸۱۶ است،تصریح کرد:ماژول كيا۳، با بهره‌گيري از طراحي و پياده‌سازي بر اساس نيازمندي‌هاي كشور يك محصول بومي به حساب مي‌آيد که وسعت زياد و كيفيت بالاي خدمات امنيتي اين ماژول، حتي در مقايسه با محصولات خارجي نيز، آن را به يك محصول منحصر به فرد تبديل نموده است.
به گفته رییس این مرکز علم و فناوری، قابلیت تولید زوج کلید بصورت سخت افزاری تا ۴۰۹۶ بیت، قابلیت امضای دیجیتال اسناد بصورت سخت افزاری تا ۴۰۹۶ بیت، قابلیت استفاده از الگوریتم رمز بومی پایا۲، نصب نرم‌افزارهاي مورد نياز به صورت خودكار از حافظه داخلي توكن، نرم افزار مدیریت توکن فارسی و انگلیسی، قابلیت بروز رسانی خودکار نرم افزار مدیریت توکن و پوشش کل فضای حالت برای تولید کلیدهای متقارن و نامتقارن از جمله ویژگیهای این ماژول سخت افزاری است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi