جمعه، 29 فروردین 93 - 04:48

ساعت هوشمند مایکروسافت

تمام کمپانی های تولید گجت های دیجیتالی بر این هستند که محصولات خود را در تنوع و کاربرد های متفاوت منتشر کنند. همانطور که می دانید علاوه بر تبلت ها و گوشی های هوشمندی که این روزها روز به روز بر تعداد آن ها افزوده شده و توانسته تعداد زیادی از افراد را مخاطب خود قرار دهد. از یکی دو سال اخیر پروژه عینک هوشمند در بین کمپانی ها مطرح بود و به ساعت هوشمند رسید تا جایی که بسیاری از شرکت ها اقدام به تولید یک ساعت هوشمند کردند! که اخیرا مایکروسافت هم به جمع آن ها افزوده شده است. ساعت هوشمند مایکروسافت قرار است با نام icrosoft منتشر شود و بتواند همیار دیجیتالی و هوشمند کاربران باشد البته پروژه icrosoft باید انقدر ها قوی باشد که بتواند با iwatch اپل و ساعت هوشمند سامسونگ و حتی سونی رقابت کند.

icrosoft

در ماه جولای سال قبل خبری مبنی بر اینکه مایکروسافت در حال تهیه ساعت های هوشمندی است، به بیرون درز کرد اما این کمپانی همچون رقبای خود، چیزی از جزییات نگفت اما به خوبی این خبر را تصدیق کرد. در همین راستا بود که خبری از واگذاری پروژه icrosoft به سازندگان تبلت Surface رسید اما بعد از مدتی متوجه شدیم که این پروژه تحت مدیریت Julie Larson-Green به طور اشتراکی توسط سازندگان Surface و xbox در حال ساخته شدن هستند. البته به نظر می رسد که این پروژه به طور کامل به xbox منتقل شده باشد.

با توجه به گزارش ها به نظر می رسد این محصول یک ابزار کاملا جدید و متفاوت در بین سخت افزار ها باشد. اما به هر حال محصول نهایی این است باید روی مچ دست شما سوار شود.گفته ها حاکی از آن است که این دستگاه یک دستگاهی است که حول تناسب اندام می چرخد و بیشترین تمرکز آن روی برنامه های سلامت و تناسب اندام اند، در این پروژه دو کمپانی مرتبط با تناسب اندام یعنی Nike و Adidas حضور دارند. همه در حال تلاشند تا فناوری پیشرفته ای برای سنسورهای حرکت سنج ایجاد کنند که به تناسب اندام افراد کمک خواهد کرد. به هر حال پروژه ساعت هوشمند مایکروسافت هر چه که باشد و هر برنامه ای را که بخواهد پشتیبانی کند، چیزی است که هم اکنون توسط این کمپانی بزرگ تایید شده است و در حال پیشرفت است خواه توسط ایکس باکس مدیریت شود یا سورفیس!

اما اینکه آیا چه تعداد از مردم واقعا نیاز به ساعت هوشمند برای بررسی تناسب اندام خود دارند جای بحث دارد.علی الخصوص که برنامه ها و اپلیکیشن هایی نیز به تازگی تولید و طراحی شده اند که با ساده ترین گوشی های هوشمند نیز کار خود را انجام می دهند و برنامه های خوبی برای کاهش وزن، چربی سوزی و کالری سوزی با تنظیمات بسیار دقیقی هستند.حتی دستگاه هایی هم وجود دارد که می تواند این کار را بکند! بنابراین اینکه یک ساعت مخصوص مورد نیاز باشد تا بتوانید فقط با آن تناسب اندام خود را تنظیم کنید جای بحث دارد.علی الخصوص اینکه به احتمال بسیار قوی ساعت های هوشمندی مثل iwatch اپل و حتی ساعت هوشمند سامسونگ و سونی نیز دارای ویژگی هایی باشند که بتواند این کار ساعت هوشمند مایکروسافت را به خوبی انجام دهد!طبیعتا انتظار داریم مردم راحت به سمت ابزارهای اپل و سامسونگ بروند تا با خرید یک ساعت از کارایی بیشتری برخوردار باشند. همه چیز به نظرات مردم بر می گردد و انتظار داریم بعد از انتشار این ساعت عملکرد مردم توسط نهاد های بی طرف بررسی شود و نتیحه در اختیار کاربران قرار گیرد.

logo-samandehi