شنبه، 27 اردیبهشت 93 - 05:35

Vanhawks-Valour-03

همان‌طور که می‌دانید این روزها حرف از اینرنتی کردن تمامی وسایل است، از ساعت و تلویزیون گرفته تا یخچال و حالا دوچرخه! انقلابی که به گفته کارشناسان شیوه زندگی ما را تا سال ۲۰۲۵ کاملا دگرگون خواهد کرد.

در عصری که بعضی ماشین‌ها انقدر هوشمند شده‌اند که بدون راننده شما را به مقصد برسانند، دوچرخه‌ها شاهد نوآوری خاصی نبوده‌اند. اما به تازگی یک شرکت نوپا با چیزی که خود آن را “اولین دوچرخه‌ی هوشمند دنیا” می‌نامد، می‌خواهد حرکتی رو به جلو در این صنعت نشان داده باشد.در Kickstarter کمپینیبرای دوچرخه‌ی هوشمند Vanhawks Valour ایجاد شده که با کمک GPS و نرم‌افزار مخصوص تلفن هوشمندش، مسیر را به شما نشان می‌دهد.

Vanhawks-Valour-04

این کمپین با هدف جمع‌آوری ۱۰۰هزار دلار برای ساخت این دوچرخه اغاز شده و در حال حاضر که هنوز ۱۵ روز به مهلت آن باقی مانده، توانسته بالغ بر ۴۳۰هزار دلار سرمایه (تا لحظه نگارش این نوشتار) بدست آورد. خریداران این دوچرخه می‌توانند با ۱۰۴۹ دلار برای مدل ساده و یا ۱۱۹۹ دلار برای مدل دنده‌ای، آن را پیش‌خرید کنند.

 Vanhawks-Valour-05

سازندگان می‌گویند که تحویل این دوچرخه منحصر به فرد از ماه نوامبر شروع خواهد شد. به گفته علی زاهد، بنیانگذار این کمپین، این دوچرخه برای دوچرخه‌سوارانی که مسیرهای شهری را رکاب می‌زنند ساخته شده و یکی از اهداف ساخت آن، امن‌تر کردن دوچرخه‌سواری در محیط‌های شهری و پرترافیک می‌باشد. با اپلیکیشن مخصوص iOS یا اندرویدی که با این دوچرخه عرضه می‌شود، می‌توانید به کمک نقشه‌ی گوگل، مقصد را انتخاب کنید و دوچرخه با چراغ‌های LED که روی هر دسته‌ی فرمان آن کار گذاشته شده مسیر درست را به شما نشان می‌دهد.

 Vanhawks-Valour-02

همچنین در دسته‌های این دوچرخه سیستم لرزشگر تعبیه شده تا علاوه بر چراغ، با ویبره هم شما را راهنمایی کند. علاوه‌ بر همه این‌ها، در این دوچرخه حسگرهایی تعبیه شده تا اشیای ثابت یا متحرکی که در نقطه کور شما هستند را شناسایی کرده و شما را از مکان آن‌ها مطلع کند و از هرگونه حادثه پیشگیری نماید. نکته جالب دیگر این است که با گذر زمان این دوچرخه هوشمندتر هم می‌شود! مثلا این دوچرخه قادر است تمامی چاله‌هایی که در آن‌ها می‌افتید را ثبت کند و در راهنمایی‌های بعدی مسیر بهتری را به شما پیشنهاد دهد.

Vanhawks-Valour-06

در آخر باید بدانید که دست توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری برای ساخت و ابداع نرم‌افزارهای کاربردی برای این دوچرخه باز است و می‌توانند با ایده‌های خود، تجربه دوچرخه‌سواری را برایمان شیرین‌تر کنند. مثلا با ساخت اپلیکیشنی مخصوص مسابقه با دوستتان در دوچرخه‌سواری و رکوردزنی در این ورزش مهیج!

 

دیدگاهتان را بنویسید

logo-samandehi