شنبه، 31 خرداد 93 - 02:55

 . روتری که امروز قصد معرفی آن را داریم   ۱۵۹ دلار قیمت دارد دارای مزایا و معایب زیر است

مزایا

این روتر در باند فرکانسی   ۵GHz  شبکه های وایرلس WiFiعملکرد درخشانی دارد ودرواقع مجموعه ای از ویژگی های مفید را ارائه می دهد. استفاده از آن آسان است ودارای کیفیت سرویس خوبی است و قابلیت نمایش رسانه های  fuel HD ، بازی وVoIP دارد.

معایب

این روتر استاندارد ۸۰۲٫۱۱ac را ارائه نمی دهد ودرپهنای باند فرکانسی ۲٫۴GHz از کارایی مناسبی برخوردار نیست. عملکرد ذخیره سازی شبکه این روتر به سرعت USB 3.0  نمی رسد.اگرچه روتر کاملی نیست ولی به لطف عملکرد درجه یک خود در پهنای باند ۵GHz  و همچنین داشتن مجموعه ای از ویژگی های مفید ، برای مصارف خانگی مناسب است.

Dlink857

D-Link DIR-857 HD Media Router 3000 یک گام جلوتر از روتر ارائه شده ی DIR-827 است و درصدر روترهای خانواده ی  D-Link’s Amplifi HD Media router قرارگرفته است که یک ارائه ی واقعی از دو باند فرکانسی ۲٫۴GHz و ۵GHz درکنار یکدیگر است. که هریک از این باندهای فرکانسی می توانند سرعت معادل ۴۵۰Mbps را بصورت وایرلس ارائه دهند. DIR-827 نیز یک روتر دوبانده بوده است که تنها قادر به ارائه سرعت ۳۰۰Mbps است.

درحالی که چندین روتر N900 دیگر مانند Asus RT-N66U ،  Linksys E4200v2  در بازار وجود دارند،  DIR-857  دربین همنوعان خود اولین روتری است که دارای USB3 وسلات SD card است که برای میزبانی ذخیره سازی شبکه به کار می رود.  روتر تست شده تا سرعت ۵GHz رادر دنیای واقعی ارائه می دهد هرچند متوسط بین روترهای دیگر با همین پیکربندی ۲٫۴GHz است.

ویژگی  HD Fuel  و کیفیت سرویسی که ارائه می دهد ، بطور خودکار اولویت ترافیک را به رسانه های جریان می دهد . بهترین روتر ساخته شده در محدوده ی قیمت ۱۸۰ دلاربرای کسانی  ویدوئو های HD  را از شبکه اینترنت یا شبکه محلی خود دانلود می کنند، است. این روتر برای کسانی نیاز به حجم خیلی زیاد ندارند بهترین انتخاب در بین روترهای N900 موجود دربازار است.

طراحی و سهولت استفاده

از نظر ظاهری DIR-857  دقیقا مانند DIR-827 است که جلو آن مربع شکل و مسطح وکمی مخروطی شکل است. روی آن به اندازه ای براق است که اثر انگشت بر روی آن پیداست و به رنگ مشکی است. آنتن های روتر در درون شاسی پنهان شده اند واین باعث شده از نظر اندازه نسبت به روترهای دیگر با آنتن خارجی فشرده تر به نظر برسد. درجلو روتر یک اسلات SD card وجود دارد که کارت حافظه ای با هر ظرفیتی را می تواند درخود جای دهد. بعد از روتر  DIR-827 ، روتر DIR-857 دومین روتری است که اسلات SD cardدارد. این قابلیت روتر برای کسانی که میخواهند داده های ذخیره شده بر روی SD card مثل عکس و فیلم های گرفته شده توسط دوربین های دیجیتال را به اشتراک بگذارند ، بسیارمفید است. درنزدیک محل SD card ، یک دکمه برای تنظیم و راه اندازی WiFi محافظت شده قراردارد که برای اضافه کردن با سرعت کلاینت های جدید از طریق وایر لس است.

dlink-12q2-DIR-857-rearpointers-lg

در قسمت روی این روتر دولامپ LED وجود دارد که تنها هنگامی که روشن است قابل مشاهده می باشد که یکی از آنها نشاندهنده ی وضعیت روشن یا خاموش بودن روتر و دیگری وضعیت اتصال به اینترنت است. درپشت روتر ۴ پورت LAN وجود دارد که همه ی آنها اترنت Gigabit را ارائه می دهند. که سرعت انتقال اطلاعات بسیار خوبی دارد. درکنار این پورت های ضبکه یک کلید روشن خاموش کردن ویک پورت USB 3.0 وجود دارد. برای بسیاری ازکاربران راه اندازی یک شبکه WiFi  خانگی به سادگی شامل یک نام و قراردادن یک پسورد بر روی شبکه است اما DIR-857 دو شبکه WiFi را با دو سرعت متفاوت ارائه می دهد. نرم افزار موردنیاز برای راه اندازی آن که بر روی یک CD  قرار گرفته است تمامی مراحل از اتصال به برق ، نحوه ی اتصال کابل ها و…. را از ابتدا تا انتها آموزش می دهد.

اتصال کابل ها که بسیار واضح وروشن است و بقیه مراحل نیز بسیار ساده و واضح می باشد و از هرچیزیم که سر درنیاورید می توانید با اتصال به اینترنت و یک جستجوی ساده پاسخ خود را بدست آورید. بعدها برای انجام تنظیمات بیشتر بر روی روترتان می توانید با استفاده از یک مرورگر و زدن آدرس ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱ به صفحه ی تنظیمات آن دسترسی پیدا کنید و درآنجا بازدن نام کاربری و رمز عبور صفحه ی تنظیمات  مانند شکل زیربرای شما باز می شود.

 Untitled

logo-samandehi