چهارشنبه، 18 تیر 93 - 06:21

برای بررسی Linksys WRT1900AC  شاید اول از همه به قیمت آن فکر کنید اما توجه کنید که کیفیت و سرعت آن توجیه کننده قیمت آن است. در زیر به بیان مزایا و معایب این روتر وایرلس می پردازیم

 مزایا

یکی از سخت افزارهای قدرتمند برای ایجاد شبکه های وایرلس (بی سیم ) است که یک سرعت خوب و یک پهنای باند مناسب وایرلس را فراهم می سازد و از افزونه ی ذخیره سازی NAS پشتیبانی می کند و طراحی آن به گونه ای است که امکان تعویض سیستم عامل را می دهد.

معایب

بسیارگران است واز نظر اندازه بزرگترین روتر موجود دربازار است . نرم افزارهای حال حاضر موجود دربازارگزینه های پیکربندی مناسبی را برای کارشناسان فراهم نمی سازند.

wrt1900ac-3

اگرشما قادر به پرداخت هزینه ی سنگین این روتر هستید یکی ار بهترین روترهای خانگی موجود دربازار است. این روتر نسبت به نمونه های قبلی خود بسیار متفاوت است وقدرتمند ترین روتر خانگی موجود دربازار است . روتر D-Link DIR-857 HD Media Router 3000 هم می تواند پاسخ گوی خوبی برای نیاز شما باشد.

برخلاف تجهیزات روتر  Linksys EA6900 که راه اندازی ساده ای دارد ، این روتر به خاطر محدوده ی استثنایی که فراهم می سازد یکی از سریعترین روترهای بی سیم موجود دربازار است. هنگامی که به عنوان یک دستگاه ذخیره سازی به کار می رود کارایی آن شبکه به اندازه شبکه هایی است که از سرور اختصاصی NAS استفاده می کنند. البته این روتر دارای چند مشکل جزیی نیز هست که بخاطرقیمت بالای آن و عدم سفارشی سازی شبکه های بی سیم برای آن است . بنابراین اگر می توانید این قیمت را بپردازید Linksys WRT1900AC جدید یکی از بهترین روترها برای مصارف خانگی است. بخصوص برای کاربران حرفه ای که می خواهند برنامه های کاربری خود را گسترش دهند. اینترنت پر سرعت برای موبایلتان را از Samsung LTE Mobile HotSpot بجویید!

wrt1900ac-4

طراحی مطابق با سیستم عامل و سخت افزار قدرتمند

اگرچه این روتر نسبت به روترهایی که این چند سال توسط Linksys ارائه شده است ، کاملا متفاوت است و از طراحی کاملا جدیدی برخوردار است . در واقع طراحی این مدل کلاسیک است که به دهه های طراحی ادوات آبی ، سیاه و سفید باز می گردد در حالی که سری های اولیه این روتر مثل WRT54Gs بسیار بزرگتراز آن مدل بودند. اما برخی از خصوصیات طراحی قبلی خود را حفظ کرده است  . این شرکت به زودی سوییچی هم ارائه می دهد که از هر نظر ممتاز تر از بقیه سوییچ هاست.البته روترهای جدید WRT با قطعاتی بسیار قوی تر از گذشته ارائه می گردند. درواقع قوی ترین روتر موجود دربازار تاکنون است که دارای پردازنده ی دوهسته ای ۱٫۲Ghz ARM وحافظه ی فلش ۱۲۸MB است که معادل حافظه ۲۵۶MB ،  DDR3 RAM می باشد. چیزی که این سخت افزار قدرتمند را قابل توجه می سازد این است که از  third-party firmware پشتیبانی می سازد.

برخلاف ویژگی این دستگاه که ۴ آنتن دارد درمقایسه با نمونه های سطح بالای روتر که سه آنتن دارند یک روتر ۳ جریانه است نه یک روتر ۴ جریانه. به عنوان یک روتر  AC1900، روتر WRT1900AC در باند فرکانسی  ۵GHz دارای سرعت ۱,۳۰۰Mbps و درباند فرکانسی ۲٫۴Ghz دارای سرعت ۶۰۰Mbps است.

wrt1900ac-2

درپشت روتر ۴ پورت گیگابیت LAN و یک پورت گیگا بیت WAN وجود دارد. همچنین دارای یک پورت USB3 و یک پورت دیگر که می تواند هم به عنوان USB2 و هم به عنوان eSATA connection استفاده شود. درواقع تنها روتری است که پورت eSATA دارد وشما می توانید به وسیله ی این پورت ها دریک زمان از دو دستگاه ذخیره سازی خارجی استفاده کنید.

wrt1900ac-7

درجلو روتر تعدادی چراغ LED وجود دارد که وضعیت روتر را نمایش می دهد. که بسیار مفید هستند اما اگر دوست ندارید می توانید همه ی آنها به جز چراغ پاور را خاموش کنید.درجدول زیر مقایسه ای بین این روتر با روترهای دیگر موجود دربازار صورت گرفته است:

Top Wi-Fi speed CPU Peripheral ports Dimensions Weight
Asus RT-N68U ۱٫۳Gbps (5GHz) / 600Mbps (2.4GHz) Dual-core 800MHz ۱ USB 3.0 / 1 USB 2.0 ۸٫۷ x 6.3 x 3.3 inches ۱٫۴ pounds
Linksys EA6900 ۱٫۳Gbps (5GHz) / 600Mbps (2.4GHz) Dual-core 800MHz ۱ USB 3.0 / 1 USB 2.0 ۱۰٫۱ x 7.3 x 1.6 inches ۱٫۲ pounds
Linksys WRT1900AC ۱٫۳Gbps (5GHz) / 600Mbps (2.4GHz) Dual-core 1.2Ghz ۱ USB 3.0 / 1 USB 2.0/eSATA ۹٫۶۸ x 7.63 x 2.04 inches ۲٫۱۱ pounds
Netgear R7000 ۱٫۳Gbps (5GHz) / 600Mbps (2.4GHz) Dual-core 1,000MHz ۱ USB 3.0 / 1 USB 2.0 ۱۱٫۲ x 7.3 x 2.0 inches ۱٫۶۵ pounds

logo-samandehi