پنجشنبه، 20 شهریور 93 - 12:12

 

b4b1fa76355ddca7f0168c8d82718f620993dc3b_small

همه می‌دانیم که صفحه‌نمایش آیفون ۶ پلاس ۰٫۸ اینچی بزرگتر از آیفون ۶ خواهد بود اما آیا تفاوت به همین‌جا ختم خواهد شد؟ خیر. در واقع آیفون ۶ پلاس هفت تفاوت کلیدی با آیفون ۶ دارد که می‌تواند در تصمیم‌گیری کاربران برای خرید مؤثر باشد.

یک – اندازه

 آیفون 6

این مورد را همه می‌دانیم. صفحه‌نمایش ۵٫۵ اینچی در برابر صفحه‌نمایش ۴٫۷ اینچی. اما اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر شویم ابعاد آیفون ۶ دقیقاً ۱۳۸٫۲ در ۶۷٫۱ در ۶٫۹ میلی‌متر و ابعاد آیفون ۶ پلاس هم ۱۵۸ در ۷۷٫۷ در ۷٫۱ میلی‌متر است. به این ترتیب حداقل کار با آیفون ۶ پلاس به سادگی با یک‌دست امکان‌پذیر نیست و به همین علت اپل قابلیت Reachability را در آن قرار داده است. کافیست دو بار دکمه Home را لمس کنید تا محتوای صفحه به پایین بیاید و دکمه‌های نرم‌افزاری اپلیکیشن‌ها در دسترس قرار بگیرد!

دو – وضوح صفحه و تراکم پیکسلی

 آیفون 6

با قرار دادن صفحه‌نمایش بزرگ‌تر قاعدتاً باید تعداد پیکسل‌ها و وضوح صفحه نیز افزایش پیدا کند. آیفون ۶ با وضوح ۱۳۳۴ در ۷۵۰ پیکسل تراکم پیکسلی ۳۲۶ پیکسل بر اینچ و آیفون ۶ پلاس با وضوح استاندارد فول اچ‌دی یا همان ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل تراکم پیکسلی ۴۰۱ پیکسل بر اینچ را به همراه خواهد داشت. به این ترتیب مدل پلاس وضوح بهتری خواهد داشت اما اگر چیپست A8 اپل در هر دو گوشی با سرعتی ثابت کلاک شده باشد احتمالاً عملکرد گرافیکی آیفون ۶ به دلیل پیکسل‌های کمتر بهتر خواهد بود.

سه – عمر شارژ باتری

 آیفون 6

بدنه بزرگتر آیفون ۶ پلاس به اپل اجازه داده تا باتری بزرگتری را در آن بگنجاند. به این ترتیب با وجود این‌که آیفون ۶ عمر شارژ بهتری نسبت به آیفون ۵اس دارد آیفون ۶ پلاس حتی عمر شارژ بهتری از این دو خواهد داشت. به ادعای اپل آیفون ۶ پلاس می‌تواند ۸۰ ساعت موسیقی، ۱۴ ساعت ویدئو، ۱۲ ساعت وبگردی با وای‌فای یا ۳G و LTE، ۲۴ ساعت مکالمه ۳G و ۱۶ روز استندبای دوام بیاورد.

چهار – قیمت

 آیفون 6

آیفون ۶ پلاس عملاً ۱۰۰ دلار گران‌تر از آیفون ۶ عرضه خواهد شد. قیمت‌های آنلاک هنوز مشخص نیست اما احتمالاً آیفون ۶ از قیمت ۶۴۹ و آیفون ۶ پلاس از قیمت ۷۴۹ دلار به بالا (برای حافظه‌های بیشتر) عرضه خواهند شد.

پنج – لرزش‌گیر اپتیکال

 آیفون 6

لرزش‌گیر اپتیکال یا OIS نقش مهمی در عکاسی در نور کم و البته فیلمبردای بهتر و روان‌تر دارد. اپل این ویژگی سخت‌افزاری را تنها در مدل ۶ پلاس قرار داده است؛ پس اگر به عکاسی و فیلمبرداری اهمیت می‌دهید آیفون ۶ پلاس مسلماً انتخاب بهتری خواهد بود.

شش – رم بیشتر

آیفون ۶ باز هم با حافظه رم یک گیگابایتی عرضه شده است در حالی که اپل برای آیفون ۶ پلاس دو گیگابایت حافظه رم در نظر گرفته است. با وجود این‌که حتی با یک گیگابایت نیز لگ و کندی در آیفون ۶ نخواهید دید مسلماً مدل ۶ پلاس برای مالتی‌تسکینگ و باز نگه‌داشتن چندین اپلیکیشن به صورت همزمان بهتر عمل خواهد کرد.

هفت – حالت افقی

 آیفون 6

آیفون ۶ پلاس به دلیل صفحه‌نمایش بزرگ‌تر قابلیت کار به صورت افقی را نیز داراست. در این آیفون نه تنها صفحه‌خانگی یا همان Springboard قابلیت چرخش را دارد بلکه اپلیکیشن‌ها نیز طوری طراحی شده‌اند که مخصوصاً در حالت افقی از اندازه و وضوح بیشتر صفحه‌نمایش استفاده بهتری ببرند

logo-samandehi