سه شنبه، 25 شهریور 93 - 08:45

header

دبیر همایش کاربردی معماری سازمانی در ایران روز یکشنبه در این باره به ایرنا گفت: این همایش با توجه به ابلاغ دو آیین نامه مربوط به اصلاح ساختار نظام اداری و توسعه خدمات دولت الکترونیک به همه دستگاههای اجرایی و سازمانها برگزار خواهد شد.

مرتضی میرعظیمی با بیان اینکه معماری سازمانی در ادارات و نهادها، هسته اصلی برنامه دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری است، افزود: معماری سازمانی رویکرد جدید و مؤثری در تطبیق اهداف راهبردی سازمانها با فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی آنها است.

وی با اشاره به اینکه هر سازمان و نهادی برای نیل به اهداف خود نیاز به نقشه راه مدون دارد، افزود: معماری سازمانی از جمله ابزار ضروری تدوین این نقشه راه است.

دبیر نظام صنفی رایانه ای استان اصفهان گفت: با توجه به نقش محوری معماری سازمانی در برنامه ریزی های کلان فناوری اطلاعات و ارتباطات، آشنایی مدیران و مسئولین فناوری اطلاعات با کلیات اجرای معماری سازمانی به همگرایی فعالیت های برنامه ریزی راهبردی و هدایت تغییرات در نظام اداری کمک می کند.

میرعظیمی با بیان اینکه همایش معماری سازمانی توسط سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اصفهان و با همکاری استانداری برگزار می شود، افزود: چشم انداز معماری سازمانی در بخش دولتی، معماری نظام های جامع تحول در سازمان های دولتی و نقش و جایگاه معماری سازمانی در توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری از محورهای همایش است.

ارزیابی سطح بلوغ معماری سازمانی درسازمان، نقش و جایگاه معماری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) در راهبری تعامل الکترونیک بین دستگاهها، زیرساخت مشترک خدمات الکترونیکی، بهبود فرآیندها با رویکرد معماری سازمانی، افزایش ظرفیت کارفرمایی دولت در اکتساب خدمات فناوری اطلاعات و اهمیت معماری درکارآمدی مدیریت سیستم های اطلاعاتی از دیگر محورهای این همایش است.

وی با اشاره به ارایه ۹ سخنرانی و کارگاه آموزشی در این همایش گفت: جهانگرد، قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فناوری اطلاعات کشور نیز در همایش معماری سازمانی حضور خواهد داشت.

میرعظیمی آخرین مهلت ثبت نام در چهارمین همایش کاربردی معماری سازمانی را ۳۰ شهریور اعلام و اظهار کرد: برای شرکت کنندگان در همایش توسط مرکز آموزش و پژوهش استانداری اصفهان گواهینامه صادر می شود.

سومین همایش معماری سازمانی در ایران خرداد سال ۹۱ در اصفهان برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi