چهارشنبه، 16 مهر 93 - 08:31

یادداشت برداری هم امروزه الکترونیکی شده و دیگر آن مفهوم سابق خود را ندارد. کاربران با استفاده از گجت های خود یادداشت ها و طرح های ذهنی را تایپ و برای استفاده در آینده ذخیره می کنند. اما برخی افراد هنوز هم به همان شیوه سنتی یعنی کاغذ و قلم وفادار مانده اند.

Notability یک اپلیکیشن یادداشت نویسی حرفه ای برای آیفون و آیپد است که کشیدن (با انگشت یا قلم) را به تایپ ارجحیت داده. امکاناتی همچون نقاشی ایده ها، حاشیه نویسی اسناد، امضای قراردادها، چرک نویسی، ضبط صدا، یادداشت نویسی و یا حتی تدریس در کلاس در این اپلیکیشن تعبیه شده.

screen568x568

به سادگی می توانید ایده های خود را روی نمایشگر گجت بکشید. همچنین با وارد کردن فرم ها، قراردادها، برگه ها، اسناد، فایل های ارائه ها و حتی کتاب های خود با فرمت PDF، روی آنها حاشیه نویسی کنید. البته با استفاده از گوگل درایو فایل های doc و ppt نیز در این اپلیکیشن قابل استفاده اند. امکان تغییر رنگ و طرح کاغذ یادداشت برای استفاده های گوناگون هم وجود دارد.

اما اگر اهل تایپ کردن هستید این اپلیکیشن قابلیت های خوبی به این منظور دارد و می توانید با اندازه، رنگ و فونت دلخواه اقدام به تایپ یادداشت ها کنید. همچنین با استفاده از قابلیت ضبط صدا می توانید ایده خود را به روی صفحه یادداشت ضمیمه کنید. با درج تصاویر نیز می توانید یادداشت خود را کامل کنید.

امکان مدیریت یادداشت ها به وسیله پوشه بندی و ذخیره آنها در فضاهای آنلاین مانند باکس، دراپ باکس و گوگل درایو و فضاهای شخصی با استفاده از webDAV نیز در این اپلیکیشن وجود دارد. ضمنا با سرویس هایی همچون AirDrop، ایمیل و توییتر می توانید فایل های ایجاد شده در این اپلیکیشن را با دیگران به اشتراک بگذارید. در این میان اپلیکیشن با آیکلاود نیز همگام شده و اطلاعات را میان آیفون، آیپاد تاچ و آیپد شما یکدست می کند.

وجود این امکانات خاص اپلیکیشن Notability را تبدیل به یک اپلیکیشن یادداشت برداری خاص کرده که استفاده از آن را به شما توصیه می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

logo-samandehi