سه شنبه، 18 آذر 93 - 08:04

_DSC5175

این روزها هشدارها و خبرهای منتشر شده در زمینه حملات ویروسی، نفوذ به شبکه های کامپیوتری و انواع مختلف تهدیدات سایبری رشد نگران کننده ای داشته و با وجود حساسیت فراوان این بخش متاسفانه به همین نسبت فروش و انتشار نسخه های تقلبی و غیررسمی محصولات امنیتی نیز افزایش چشم گیری داشته است. مسلما فروشندگان این محصولات فقط در پی افزایش منافع خود هستند و از عواقب این کار یا مطلع نیستند یا فقط به منافع بیشتر فکر میکنند.
اما بیشترین ضرر متوجه خریدارانی است که به دلیل عدم آگاهی از ویژگی های لایسنسهای رسمی و خدمات پشتیبانی محصولات امینتی و یا کمی کمتر هزینه کردن کل اطلاعات سازمان خود را با ریسک چند برابر مواجه میکنند چرا که گذشته از اینکه خریداران از هیچ یک از امکانات امنیتی مهم و استراتژیک محصولات اصلی بهره مند نمی شوند، بلکه تعداد زیادی از این محصولات خود به عنوان جاسوس عمل می کنند و اطلاعات شبکه خریدار به سرورهایی که فروشنده به عنوان سرور آنتی ویروس معرفی میکند منتقل می گردد. باید توجه داشت که با وجود تهدیدات فراوان و پیش بینی نشده در فضای مجازی، قطعا خرید یک لایسنس به تنهایی نمی تواند پاسخگوی نیاز یک سازمان باشد بلکه تنظیمات صحیح، آموزش و پشتیبانی حرفه ای و متعهدانه یک تیم متخصص نیز در کنار محصول خریداری شده الزامی است.

_DSC5190

شرکت مهندسی تحقیق و توسعه ارتباط پانا با بیش از ده سال تجربه فروش و پشتیبانی محصولات امنیتی به عنوان شرکت پیشرو در این زمینه در استان، پس از برگزاری سمینار موفق کسپرسکی در اصفهان، اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی محصولات سازمانی امنیتی ESET در تاریخ ۲۰/۸/۹۳ در هتل آسمان اصفهان نمود. در این کارگاه که با استقبال بی نظیر مدیران و کارشناسان فن آوری اطلاعات استان مواجه شد بخشی از امکانات و ابزارهای موجود در کنسول مدیریتی محصول معرفی و نحوه کاربری آن آموزش داده شد.

_DSC5257
در این کارگاه مهندس رضا اولیایی مدیر فنی شرکت مهندسی پانا با تاکید بر اینکه تشخیص نسخه های اصلی از تقلبی امکان پذیر است گفت همه خریداران محترم محصولات امنیتی باید توجه داشته باشند، لایسنس همیشه به نام و تعداد موردنظر خریدار ثبت می گردد و تاریخ شروع و پایان آن دقیقا براساس سفارش خریدار می باشد و بلافاصله پس از نصب در کنسول مدیریتی محصول قابل مشاهده است.
وی افزود لایسنسهای صادر شده توسط ESET در سایت رسمی این شرکت به سادگی قابل استعلام می باشد.
مدیر فنی پانا در ادامه به این نکته اشاره کرد که نرم افزارهای امنیتی در حال حاضر فقط یک آنتی ویروس ساده نیستند و از مجموعه ماژولهای مختلف امنیتی مورد نیاز در یک سازمان تشکیل شده اند. ساختار این محصولات بر اساس به روز رسانی از طریق اینترنت و با کلید لایسنس طراحی شده است، در صورت اختلال در هر یک از مراحل به روزرسانی برخی از ماژولهای آنتی ویروس غیر فعال می گردد و ریسک کاربر به میزان قابل ملاحظه ای افزایش می یابد. و در پایان به سوالات حاضران در خصوص نرم افزار امنیتیESET پاسخ داده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

logo-samandehi