سه شنبه، 25 آذر 93 - 07:01

security in android

زمانی که نوبت به گوشی های هوشمند در دنیای تکنولوژی می رسد، همه چیز از نظر کاربران عالی است و به خوبی کار می کند، اما همین که، سرو کله ی یک ویروس، یا نرم افزار مخرب که اهالی تکنولوژی آن را مالور، malware  می نامند، پیدا می شود همه چیز تغییر می کند. این روزها بسیاری از افرادی که قصد نفوذ در سیستم های افراد خاص یا محصول خاصی دارند، سعی می کنند از طریق ویروس ها و نرم افزارهای مخرب استفاده کنند و ساختن ویروس های چند کیلوبایتی، برایشان کاری ندارد. این ویروس ها می توانند به راحتی به همراه یک نرم افزار، وارد سیستم شوند و درست مثل یک بیماری مهلک، گوشی را از پا در بیاورند اما یک کاربر آگاه کسی است که برای اینگونه مواقع هم فکری کرده باشد. ما در این مقاله به معرفی چندین نرم افزار امنیتی می پردازیم که می تواند در چنین مواقعی به نجات گوشی شما، و داده هایتان کمک کند.

F-Secure Mobile Security

F-Secure Mobile Security

این نام برای بسیاری از کاربران پی سی، آشنا است. نسخه همراه و اندرویدی این آنتی ویروس، در واقع یکی از قوی ترین نرم افزارهایی است که از گوشی یا تبلت اندرویدی در مقابل حمله های ویروسی و نرم افزارهای مخربی که در وب منتشر می شود مراقبت می کند.در واقع کسانی که به دنبال یک وب گردی امن هستند می توانند این نرم افزار را نصب کنند و از وب گردی لذت ببرند.

 

Sophos Free Antivirus and Security

Sophos

نرم افزار ویروس یاب و آنتی ویروس Sophos در واقع به شما این قول را می دهد، که دستگاه هوشمند اندرویدی تان را در مقابل نرم افزارهای مخرب به طور کامل محافظت کند. این در حالی است که بسیاری از مواقع نرم افزارهای آنتی ویروس موجب می شوند که کارایی پردازنده کاهش پیدا کند، و از طرفی طول عمر باطری کاهش پیدا کند. در عین حال این سیستم نرم افزاری، به شما اطمینان می دهد که نه در طول عمر باطری خللی ایجاد کند و نه کارایی را زیر سوال ببرد.

ESET Mobile Security & Antivirus

شاید مشهور تر از محصولات ESET محصولی تا کنون ذهن کاربران را مشغول نکرده باشد. در مورد ابزارهای همراه نیز نرم افزارهای امنیتی این دسته، همچون نرم افزار های پی سی، بسیار مشهورند و به خوبی عمل می کنند.

ESET Mobile Security & Antivirus

در واقع برای تایید این نرم افزار گزارشی از عملکرد آن برای تمام تردید ها کافی است. بدین صورت که، این نرم افزار در ۹۹٫۷ درصد موارد به خوبی توانسته است موارد مخل یعنی ویروس ها و نرم افزارهای مخرب را تشخیص دهد. این رقم بسیار خوب است و می تواند به شما اطمینان دهد که نهایت امنیت را برای دستگاه های شما ارائه دهد.

Avast Mobile Security & Antivirus

Avast Mobile Security & Antivirus

Avast هم نام آشنایی برای اهالی دنیای تکنولوژی است. نرم افزار امنیتی این برند برای گوشی ها و تبلت های اندرویدی، به طور کامل یک سرویس firewall  است که هر گونه تهدید، را از شما دور می کند. هر گونه نرم افزار جاسوسی، ردیاب، ویروس و نرم افزار مخرب که بخواهد به سیستم شما وارد شود با Avast از پا خواهد در آمد.

 

Kaspersky Internet Security

Kaspersky هم علاوه بر سیستم های نرم افزار امنیتی اش برای ویندوز، توانسته با تولید ویروس یاب های همراه خصوصا برای سیستم عامل اندرویدی، رتبه خوبی را به خود اختصاص دهد. مدل Internet Security این آنتی ویروس، در واقع یک مدافع امنیتی کامل برای وب گرد هایی است که به دنبال امنیت کامل می گردند.

Kaspersky Internet Security

با استفاده از Internet Security شما می توانید از حمله انواع ویروس ها و نرم افزارهای مخرب و جاسوسی و تروجان ها در امان باشید. ویژگی بارز Internet Security این است که قادر است نرم افزار های اندرویدی آلوده را نیز تشخیص دهد و در چنین صورتی اجازه نصب آن ها را به شما نمی دهد.

 

AVG Antivirus Security

نرم افزارهای امنیتی AVG هم از شهرت کافی برخوردار هستند. از جمله نرم افزارهای مطرح این برند، نرم افزارهای هوشمند اندرویدی آن است که برای تبلت ها و گوشی های هوشمند کارایی خوبی دارند.

AVG Antivirus Security

از سویی، این نرم افزارهای امنیتی علاوه بر ارائه امنیت کامل، به شما امکان کنترل از راه دور نیز ارائه می کنند. زمانی که کاربری بخواهد گوشی شما را تحت تسلط خود در اورد و در حال تلاش برای باز کردن آن باشد، تا سه مرحله از وی درخواست پسورد صحیح دارد. اگر کاربر بتواند در سه بار تلاش این کار را انجام دهد می تواند وارد گوشی شما شود در غیر اینصورت امکان وارد کردن رمز از وی سلب خواهد شد و گوشی شما در امنیت کامل خواهد بود تا به دست شما برسد.

 

Avira Antivirus Security

نرم افزار امنیتی Avira این امکان را برای شما فراهم می کند که بتوانید به راحتی با امکانات امنیتی کم نظیر به طور اختصاصی و متفاوت از گوشی هوشمند خود مراقبت کنید. نرم افزار اندرویدی امنیتی Avira به شما امکان می دهد که وب سایت ها را بهینه کنید تا هر سایتی را نتوانید باز کنید.

Avira Antivirus Security

علاوه بر این نرم افزار ها و حتی مخاطبین خود را می توانید در لیست افراد و نرم افزار های امن معرفی کنید و با آن ها در تماس باشید و از نرم افزارها بهره مند شوید. ویژگی مفید دیگر این نرم افزار این است که اگر گوشی تان دزدیده شود و یا اینکه آن را گم کنید، به شما امکان می دهد که محل گوشی را شناسایی کنید و این قابلیت ویژه ای است که بسیار قابل توجه است.

Bitdefender Antivirus Free

آنتی ویروس های Bitdefender هم مدت هاست که به خوبی توانسته اند خود را در میان نرم افزارهای امنیتی، تثبیت کنند.

Bitdefender-Antivirus-Free

نرم افزارهای همراه و اندرویدی این برند نیز در رده ی خوبی از عملکرد قرار دارند. غالبا از این نرم افزار برای بهینه کردن آدرس های اینترنتی برای عدم دسترسی به وب سایت های نامفید و مضر، حفظ حریم خصوصی، قفل کردن دستگاه و کنترل آن، جلوگیری از ورود ویروس ها و نرم افزارهای مخرب و … استفاده می شود. این نرم افزار به طور اختصاصی یک اسکنر لحظه ای برای وب محسوب می شود. این نرم افزار در واقع رایگان است اما برای استفاده از تمام امکاناتش باید هزینه ای را پرداخت کنید

Lookout Security & Antivirus

Lookout این نرم افزار هم یکی از نرم افزارهای امنیتی است که دسترسی به آدرس های خاصی را برای شما منع می کند.

Lookout Security & Antivirus

از طرفی می توانید به راحتی با قفل کردن دستگاه در زمان مورد نیاز، امنیت کامل را به گوشی ارائه دهید. این نرم افزار به طور موثری، در مقابل بد افزارهای جدیدی که ransomware نام دارند مقاومت می کند. این نرم افزار کاملا رایگان می باشد.

این نرم افزار ها قادرند با قابلیت هایی که دارند به شما در زندگی دیجتالی امن کمک کنند. به شما توصیه می کنیم که برای امنیت بیشتر حتما یک یا دو نرم افزار از لیست بالا را روی گوشی اندرویدی و یا تبلت خود نصب کنید. حتی اگر سیستم گوشی شما اندروید نیست می توانید از ورژن های دیگر این نرم افزارها برای امنیت ابزار همراه خود استفاده کنید ( در صورتی که تولید شده باشد ) نکته قابل ذکر در مورد نرم افزار های امنیتی این است که علاوه بر این چند نرم افزار نرم افزارهای امنیتی دیگری نیز هستند که می توانید از آن ها استفاده کنید. از جمله این نرم افزار ها Comodo Security & Antivirus ،McAfee Free Security & Antivirus و Dr.Web v.9 Anti-virus Light می باشند.

logo-samandehi