چهارشنبه، 03 دی 93 - 09:56

IMG_7040

نمایشگاه اتوکام با حضور ۹۸ شرکت داخلی فعال در زمینه دانش و محصولات رایانه ای از سه استان اصفهان، تهران و فارس در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان برپا شده است.شرکت کنندگان در این نمایشگاه دستاوردها و محصولات خود را در زمینه سخت افزار، نرم افزار، شبکه و امنیت، اینترنت، رسانه های دیجیتال و بازی های رایانه ای، دولت الکترونیک و تجارت الکترونیک در هشت هزار و ۵۰۰ مترمربع فضای سرپوشیده برابر دید علاقه مندان قرار می دهند.

IMG_7068

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان گفت: نفوذ IT  در صنعت بسیار ضعیف است و صنعتگران ما با این حوزه چندان آشنا نیستند.رسول محققیان با اشاره به برگزاری بیستمین دوره نمایشگاه کامپیوتر و اتوماسیون اداری از  ۳  تا ۷ دی ماه در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، بیان داشت: یکی از محورهایی که نمایشگاه می تواند مطرح و در دل خود بررسی کند، مشکلات بخش صنعت در حوزه IT است چرا که این امر مشکلات و ضعف های دیگری را نیز برای اقتصاد کشور به دنبال دارد.

وی ادامه داد: بازاریابی و ثبت سفارش های صنعتی هنوز با سیستم های سنتی مأنوس است در حالی که در دیگر کشورها این گونه نیست و این امر مانع پیشرفت می شود.  وی آموزش فناوری اطلاعات در صنعت را امری ضروری دانست و خاطر نشان ساخت: یکی از وظایف نمایشگاه ایجاد ارتباط میان علم و صنعت، نشان دادن این خلأ و ارایه راهکار عملی از طریق مشارکت کنندگان متخصص است. به همین دلیل تلاش می شود در نمایشگاه اتوکام امسال موضوع مشکلات صنعت در حوزه فناوری اطلاعات به صورت برجسته مطرح شده و به عنوان یکی از رویکردهای نمایشگاه مورد توجه قرار گیرد.

IMG_7204

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در آیین آغاز بکار این نمایشگاه با اشاره به ارائه تسهیلات صندوق پژوهش و فناوری کشور به شرکت های دانش بنیان گفت: امکان واگذاری این تسهیلات به صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز وجود دارد و قرارداد نظارتی بر آن با مشاوران دارای گواهی از نظام صنفی رایانه ای منعقد خواهد شد.

آیت اللهی در خصوص حل فساد موجود را استفاده صحیح از فناوری اطلاعات دانست و شفافیت در این حوزه را راه حلی مناسب برای رفع این مشکل دانست.کاظم آیت اللهی به مصوبه هیات وزیران برای تاسیس شرکت های سرمایه گذاری خطر پذیر نیز اشاره و تصریح کرد: سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور قصد دارد این شرکت ها را تاسیس کند و خواهان حمایت دولت در این زمینه است.

وی از ویژگی های بیستمین نمایشگاه اتوکام اصفهان به دو غرفه توسعه دهندگان نرم افزارهای کاربردی تلفن همراه و شرکت های دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اشاره کرد و گفت: فعالیت مستمر شهرک تحقیقاتی اصفهان، مجموعه خوبی برای کشور به همراه آورده است.آیت اللهی با بیان اینکه امید داشتیم بیشتر دستگاه های اجرایی استان در نمایشگاه امسال شرکت کنند، افزود: تعدادی از دستگاه های اجرایی در نمایشگاه حضور دارند و خدمات الکترونیکی خود را به مردم معرفی می کنند.

وی همچنین با اشاره به اینکه مقرر شده از بودجه همه دستگاه های اجرایی در استان اصفهان برای تحقق سریعتر الکترونیکی شدن سرویس ها و خدمات دولت استفاده شود، اظهار امیدواری کرد که بودجه های لازم برای توسعه خدمات الکترونیکی در استان از طرف دولت اختصاص یابد.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان نیز گفت: برخی نرم افزارها و برنامه های تلفن همراه که توسط جوانان و نخبگان اصفهانی تولید شده سر از شرکت های کره ای و چینی در آورده است. حسین سیستانی در آیین آغاز بکار بیستمین نمایشگاه کامپیوتر و اتوماسیون اداری اصفهان افزود: این ظرفیت بزرگی که در داخل کشور خودمان وجود دارد از طریق شرکت ها و محصولات خارجی به ما تحویل داده می شود.

وی ادامه داد: از این ظرفیت ها و توانایی ها بدلایل مختلفی که بخشی از آن به دولت برمی گردد، در داخل کشور به خوبی استفاده نمی شود. وی با تاکید بر اینکه باید زمینه و بستر مناسب برای شرایط کار و اصلاح امور درباره استعدادهای فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور فراهم شود، گفت: ایران با برخورداری از این توانمندی ها در زمره جوامعی است که می تواند حرف قابل توجهی برای حضور در صنعت رایانه داشته باشد. وی اضافه کرد: اما در اینکه چقدر فرهنگ، شرایط، مدیران و افکار ما در این زمینه باهم همسو هستند جای بحث وجود دارد.
گفتنی است ، نرم افزار جامع دانشجویی مبتنی بر تلفن همراه نیز از سوی دانشگاه آزاد نجف آباد در این نمایشگاه رونمایی شد.بیستمین نمایشگاه کامپیوتر و اتوماسیون اداری اصفهان تا هفتم دی ماه جاری از ساعت ۱۵ تا ۲۱ پذیرای علاقمندان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

logo-samandehi