دوشنبه، 08 دی 93 - 05:19

ضربان قلب، میزان اکسیژن خون و فشار خون یه عنصر کلیدی هستند که در سلامت قلب و عروق بسیار اهمیت دارند و می توانند بیانگر، عارضه ها و سلامتی قلبی و عروقی باشند. از سویی، شما می توانید با کنترل ویژه این سه عنصر مهم، به سلامت قلبی خود کمک کنید. به همین دلیل دستگاهی به نام MOCAheart طراحی شده است که با کمک و همگام سازی گوشی هوشمند شما، این سه آیتم را برای شما اندازه گیری می کنند.

mocaheart

در وهله اول، این دستگاه به نظارت ضربان قلب شما می نشیند. در واقع به وسیله نور و دوربین گوشی هوشمند شما، قادر است جزییاتی در مورد ضربان قلب شما ارائه کند که می تواند به نتایج بهتر از سلامت و بیماری های قلبی، به همراه مشورت پزشک، بینجامد. مهمترین چیزی که در مورد این دستگاه باید بدانید این است که دقت بسیار بالای آن جای هر گونه برداشت اشتباه را پر می کند.

MOCAheart

روش کار با این دستگاه به این صورت است که کاربر، با قرار دادن یک بند از انگشتش روی سنسور نوری، دست دیگرش را در مقابل محفظه ی استیل قرار می دهد. نور قرمز و مادون قرمز که با سنسور نوری ادغام شده است، به همراه سنسور EKG ، می توان فعالیت های الکتریکی قلب، میزان ضربان و اکسیژن خون را اندازه گیری کرد. سرعت خون که توسط این دستگاه اندازه گیری می شود، در نهایت به محاسبه فشار خون می انجامد.

MOCAheart

همزمان که دستگاه در حال محاسبه موارد مذکور است، با نرم افزار اندرویدی یا ios  مروبطه نیز، همگام است و اطلاعات مربوطه را روی نمایشگر گوشی هوشمند نمایش می دهد. این برنامه دارای درجه بندی شدت خطر است که از ۰ تا ۴ درجه بندی می شود و با این درجه بندی ها به بیمار یا کاربر، اعلام می کند که وضعیت تا چه میزان خطر ناک است و آیا لازم است به پزشک مراجعه کند یا خیر.

MOCAheart

عوامل محیطی موثر بر سلامت قلب و عروق نظیر شرایط آب و هوایی و … نیز در این برنامه قابل لحاظ کردن است. هر داده ای که از اندازه گیری سلامت شما، در این دستگاه به دست آمده است، در بخشی از برنامه ذخیره می شود و شما می توانید بعد از گذشت هفته ها یا ماه ها وضعیت سلامتی خود را به طور نمودار گرافیکی و … چک کنید.

MOCAheart

با هر بار شارژ کامل این دستگاه، کاربر قادر خواهد بود به میزان ۱ هفته  از آن استفاده کند. در این یک هفته وی قادر است تا روزانه ۳ تا ۵ بار، سلامت و عملکرد قلبی خود را چک کند.

logo-samandehi