سه شنبه، 23 دی 93 - 11:58

413

دریافت پروانه کسب برای راه اندازی فروشگاه یا واحد تجاری در هر صنف یا شاخه ای  لازم و ضروری است و بدون این مجوز نمی توان در مغازه کسب و کار خود را راه انداخت.دریافت این مجوز مراحل مختلفی دارد که وقت گیر است. اما دبیرخانه هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی کشور، سامانه ثبت نام اینترنتی پروانه کسب را برای افراد حقیقی و حقوقی راه اندازی نموده تا برای دریافت آن زمان و هزینه کمتری صرف نمایند.

سامانه ثبت نام پروانه کسب – پنجره واحد اصناف و بازرگانان

در این صفحه اینترنتی شما می توانید برای ثبت نام و دریافت مجوز کسب واحد صنفی خود اقدام نمایید.سامانه-ثبت-نام-پروانه-کسب-پنجره-واحد-اصناف-و-بازرگانان

برای این کار ابتدا از فرم زیر، نوع مالک پروانه را از بین فرد حقیقی یا حقوقی انتخاب نمایید. البته توجه داشته باشید فعلا ثبت این مجوز برای اتباع خارجی غیر فعال است.

انتخاب-نوع-شخص

در مرحله بعد باید نوع کسب مورد نظر را به همراه مدت پروانه درخواستی معین نمایید. در این بخش نوع عادی، ایثارگری و سایر فعال بوده ولی فروشگاه بزرگ، زنجیره ای و سایبری غیر فعال است.

انتخاب-نوع-کسب

حالا باید محل مورد تقاضا را از بین سه منوی کشویی استان، شهرستان و مرجع صدور انتخاب نمایید.

انتخاب-محل-مورد-تقاضا

در این فرم انواع مراجع صدور عبارتند از : اتحادیه شهرستانی، اتاق اصناف، اتاق استان، فرمانداری، شواری بخش، شهرداری و بخشداری.

انواع-مرجع-صدور

در بخش بعدی باید اطلاعات اولیه یعنی کد ملی، شماره تلفن همراه و کد پستی را وارد نمایید. در وارد کردن شماره موبایل خود دقت کامل داشته باشید زیرا تمامی مراحل ثبت نام، تایید و پرداخت ها از طریق آن انجام خواهد شد.تکمیل-اطلاعات-اولیه

این قسمت تعیین رسته مورد تقاضا برای دریافت پروانه کسب را مشخص کنید. به دلیل اینکه ما اتحادیه شهرستانی را در ابتدا انتخاب نمودیم باید نام آن و رسته زیر مجموعه اش را در این قسمت تعیین نماییم.

انتخاب-رسته-مورد-تقاضا

آیین نامه و سپس ضوابط رسته به نمایش در می آید که باید آن را تایید کنید.

مرحله نهایی شامل تکمیل اطلاعات فردی و صنفی است.تکمیل-اطلاعات-فردی-و-صنفی

در پایان نیز کد رهگیری برای شما به نمایش درآمده و به شماره تلفن همراهتان پیامک می شود.پایان-ثبت-نام-و-کد-رهگیری

logo-samandehi