چهارشنبه، 24 دی 93 - 11:10

پیش از این شاهد عرضه‌ی دوچرخه‌‌ی هوشمند و فرمانی بودیم که برای دوچرخه‌سواران نشانه‌های ناوبری را فراهم می‌آورند. اکنون شرکت Boréal Bikes مجموعه‌ای از دسته‌های فرمان را عرضه کرده که دارای همان منظور هستند. smrtGRiPS این کمپانی می‌تواند به فرمان‌های فعلی دوچرخه‌ها اضافه شده و به محض نصب شدن، کاربردهای ناوبری آن قابل استفاده می‌باشد.

smrtgrips

از نظر فنی، این دسته‌ها فقط قطعاتی لاستیکی هستند. با این حال هر یک به یک هسته‌ی سیلندری ضدآب متصل شده‌اند که در درون لوله‌ی دسته فرمان قرار می‌گیرد. این واحدها دارای قطعات آنبرد الکترونیکی می‌باشند مانند یک باتری قابل شارژ ۳٫۷ ولت ۷۰۰ میلی‌آمپرساعت، یک ماژول بلوتوث، و یک موتور ارتعاشی.

8477

در صورت نیاز به پیچیدن به چپ یا راست دسته‌ی مرتبط که به صورت وایرلس با برنامه‌ای سازگار با اسمارت‌فون‌های اندروید یا iOS ارتباط دارد، شروع به ویبره و ارتعاش می‌کند. یک بار شارژ باتری این دستگاه با USB می‌تواند برای سه ماه کافی باشد.

smrtgrips-2

در صورت دزدیده شدن دوچرخه هم برنامه قادر به جستجوی آن است. اگر دوچرخه گم شود، دسته‌های آن توسط هر گونه برنامه‌ی کاربر در صد متری آن قابل شناسایی است. یک آلارم نشان دهنده‌ی مکان دوچرخه در چنین مواقعی به مالک فرستاده می‌شود. علاوه بر این مالک می‌تواند به دسته‌ها سیگنالی بفرستد که موجب به صدا در آمدن آلارم قابل شنیدن می‌شود.Boréal Bikes در حال حاضر مشغول جمع‌آوری بودجه‌ی لازم برای smrtGRiPS در کمپین حمایتی ایندی‌گوگو است.

منبع : gizmag

logo-samandehi