یکشنبه، 28 دی 93 - 05:55

فناوری IoT چمدان Delsey Pluggage را به پای سفر های شما تبدیل میکند!

یکی از مفاهیمی که قرار است دنیای اطراف ما را متحول کند، IoT یا اینترنت اشیا است که طبق آن قرار است فرصتی فراهم شود تا اشیا و ابزارهای دور و بر ما همگی قابلیت انتصال به اینترنت و انتقال اطلاعات داشته باشند. کمپانی فرانسوی Delsey از همین مفهوم استفاده کرده و نمونه ای آزمایشی از یک چمدان هوشمند با نام Pluggage را معرفی نموده است که می تواند مسافرت ها را برای دارندگان این چمدان جذاب تر کند!

 چمدان Pluggage که در حال حاضر نمونه آزمایشی آن ساخته شده نتیجه دو سال تحقیق  توسعه صورت گرفته از سوی کمپانی سازنده است. این چمدان دارای یک نشانگر وزن است که در زمان افزایش وزن بیش از مقدار مجاز روشن می شود. چک لیست همراه چمدان نیز به مسافر کمک میکند تا لیستی از اقلامی که باید به همراه داشته باشد را تهیه کرده و چیزی را فراموش نکند. باتری همراه چمدان در مزان انتظار در فرودگاه می تواند گوشی را شارژ کرده و زمانی که سوار هواپیما میشوید، نرم فازار اختصاصی چمدان از ورود چمدان به هواپیما خبر داده و مطمئن خواهید شد که چمدان شما با مشکلات گم شدن و دردسر های آن روبرو نمی شود.

همچنین زمانی که به مقصد می رسید، نشانگر روی چمدان به شما خبر می دهد که آیا چمدان در طول مسیر باز شده است یا خیر. اگر هم حوصله تان سر برود می توانید با بلندگو های روی چمدان به موسیقی گوش دهید. اطلاعات آب و هوا، نمایش اطلاعات پرواز، سیستم قفل با استفاده از اثر انگشت و مجهز شدن به لامپ برای فضای داخل نیز از دیگر امکانات این چمدان آینده نگر است.

logo-samandehi