پنجشنبه، 09 بهمن 93 - 02:09

outlook_logo

مایکروسافت چندی پیش اپلیکیشن مدیریت ایمیل Acompli را با قیمتی نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار خریداری کرد؛ اکنون و در حالی که دو ماه از آن ماجرا می گذرد، مهندسان نرم افزار Acompli این برنامه را تبدیل به Outlook برای موبایل کرده اند.اپلیکیشن جدید از لحاظ ظاهری و امکانات، دقیقا همان Acompli است. البته بنا به گفته مایکروسافت، این موضوع ادامه پیدا نخواهد کرد و طی به روز رسانی های بعدی، قرار است قابلیت های جدیدی به برنامه اضافه شود.

یکی از مزیت های رقابتی Acompli ارتباط برقرار کردنش با Google Drive و Dropbox است. با توجه به اینکه مایکروسافت این روز ها توجه زیادی به ابر ها دارد و مشغول سرمایه گذاری بسیاری بر روی One Drive است، بسیاری از کارشناسان انتظار داشتند در اپلیکیشن جدید، ارتباط با این سرویس ها حذف شود؛ اما مایکروسافت در اقدامی هوشمندانه این ویژگی مهم را حفظ کرده است.

Screen Shot 2015-01-29 at 11.53.27 AM-w600

مایکروسافت در نظر دارد تا در آینده، قابلیت هایی را به اپلیکیشن Outlook اضافه کند که استفاده از برنامه را برای سازمان ها و کسب و کارهای مختلف، بسیار آسان می سازد.

مایکروسافت همچنین برخی از ویژگی های این اپلیکیشن را به نسخه Outlook برای ویندوز ۱۰ نیز آورده است. قابلیت هایی همچون سوایپ کردن بر روی ایمیل ها با امکان شخصی سازی تنظیمات، از جمله مواردی هستند که در نسخه ویندزو ۱۰ نیز دیده می شوند.

اپلیکیشن جدید Outlook از Office 365، Exchange، Outlook.com، Yahoo!، Gmail و سایر سرویس دهندگان بزرگ ایمیل، پشتیبانی به عمل می آورد.

logo-samandehi