دوشنبه، 13 بهمن 93 - 01:17واعظی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تولیدکنندگان نرم افزارهای کاربردی نسل سه و چهار تلفن همراه حمایت می شوند، گفت: مزیت این تلفن ها استفاده از دیتا برای رفع نیازهای مختلف است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود واعظی که در راس هیئتی صبح دوشنبه وارد استان سمنان شده، پس از استقبال مسئولان و مردم برای ادای احترام به گلزار شهدای گمنام رفت و پس از آن ضمن حضور در سالن مدیریت بحران استانداری در نشستی با نخبگان و فعالان حوزه فناوری اطلاعات استان با بیان اینکه این وزارتخانه از تولیدکنندگان فاخر محتوا و نرم افزارهای کاربردی برای نسل سه و چهار تلفن همراه حمایت می کند اظهار داشت: مزیت تلفن های نسل سه و چهار استفاده از دیتا برای رفع نیازهای مختلف است.

وی با تاکید بر اینکه اگر این نرم افزارهای کاربردی (اپلی کیشن) نباشد کار مهمی انجام نشده، عنوان کرد: تحقق این مهم نقش بسزایی در تحقق دولت الکترونیک دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به وجود دانشگاهیان توانمند و نیز شرکت های دانش بنیان در استان سمنان اظهار داشت: از ایجاد پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سمنان حمایت می شود.

واعظی در خاتمه گفت: در سازمان تنظیم مقررات برنامه ای در حال تدوین و نهایی شدن است تا درصدی از درآمد به این شرکتها تعلق گیرد.

مدیر کل روابط عمومی استانداری سمنان در خلال این نشست به خبرنگار مهر با بیان اینکه وزیر در مراسم افتتاح پروژه های ارتباطی استان در سالن یاد گار امام خمینی (ره) شرکت خواهد کرد اظهار داشت: سخنرانی علیرضا خسروی رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، سخنرانی محمد وکیلی استاندار و سخنرانی محمود واعظی ارتباطاعات و فناوری اطلاعات از جمله برنامه های این مراسم است.

ایرج کارخایی افتتاح نمادین در زیر ساخت و نشست خبری مقام عالی وزارت ارتباطات که در شرکت ارتباطاعات زیرساخت مخابرات استان سمنان برگزار می شود را از جمله برنامه های سفر یک روزه واعظی در استان سمنان بر شمرد.

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

logo-samandehi