سه شنبه، 14 بهمن 93 - 11:54

 

فیلترینگ هوشمند
محمود واعظی‘ روز دوشنبه در سمنان در جمع خبرنگاران گفت: برخی از سایت ها دارای محتوی مجرمانه و یا غیراخلاقی هستند و خانواده ها نمی خواهند چنین فضایی در اختیار داشته باشند، در حالی که همین سایت ها مطالب علمی و مفید نیز دارند و قرار نیست کل سایت مسدود شود.

وی اظهار داشت: برای اینکه جامعه را از مطالب مفید سایت ها محروم نکنیم سامانه هوشمندی طراحی شد که برخی مطالب غیر اخلاقی و مجرمانه را مسدود و از دسترس خارج می کند.وی یادآور شد: فیلترینگ هوشمند سه مرحله دارد که مرحله اول آن آزمایشی و اجرای آن به مدت یک ماه به طول انجامید که از مرحله اول راضی هستیم.واعظی گفت: اجرای مرحله دوم آن نیز یک هفته است آغاز شده و به مدت سه ماه به طول می انجامد.

* توسعه اینترنت روستایی

وزیر ارتباطات در خصوص توسعه شبکه اینترنت در روستاها گفت: در حال حاضر هشت هزار روستا در کشور به اینترنت متصل هستند و تا سال آینده این تعداد را به نزدیک به ۳۰ هزار روستا افزایش خواهیم داد.وی یادآور شد: طبق برنامه باید روستاهای دارای ۲۰ خانوار زیر پوشش شبکه اینترنت قرار گیرند در حالی که هم اکنون روستاهای کمتر از ۲۰ خانوار نیز زیر پوشش قرار گرفته اند.

* تلاش برای کاهش تعرفه های مخابراتی

وزیر ارتباطات در خصوص برنامه افزایش یا کاهش تعرفه های مخابراتی نیز اظهار داشت: برنامه ما این است که سال آینده افزایش تعرفه ای نداشته باشیم و اگر بتوانیم در بخش اینترنت خانگی و موبایل کاهش تعرفه داشته و اینترنت را برای استفاده عموم ارزان کنیم.
واعظی گفت: در خصوص تعرفه های تلفن ثابت با توجه به اجرای طرح هم کدسازی، درآمد شرکت مخابرات کاهش یافته و ممکن است در این بخش تغییراتی داشته باشیم اما بنایی بر افزایش قیمتها وجود ندارد.

* افزایش کاربران اینترنت

وی گفت: در خصوص افزایش سرعت و یا امکان دسترسی همگان به اینترنت تصمیم گرفته شد در این بخش سرمایه گذاری انجام شود تا شرایط برخورداری از اینترنت برای همه فراهم شود.واعظی اظهار کرد: در این خصوص در دولت یازدهم شمار کاربران اینترنت در کشور از سه میلیون کاربر تا هشت میلیون کاربر افزایش یافته است.

وی گفت: در عین حال سرعت اینترنت برای دانشگاهها، مراکز عمومی، تجاری و غیره را افزایش داده ایم و امیدواریم در آینده این مشکل نیز با توسعه تلفن های نسل سه و چهار رفع شود.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سمنان را از استانهای مهم در حوزه ارتباطات دانست و اظهار کرد: نزدیکی به تهران و داشتن پتانسیل اقتصادی شرایط را برای توسعه بیش از پیش ارتباطات در این استان فراهم کرده است.وی گفت: توسعه ارتباطات که در این استان اتفاق افتاده نسبت به ماههای گذشته دو برابر شده است.وزیر ارتباطات در پایان سفر به سمنان راهی شهرستان گرمسار شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

logo-samandehi