چهارشنبه، 29 بهمن 93 - 01:23

شرکتی در Austin تگزاس نوعی پهپاد آمبولانس را طراحی کرده که امید دارد با بهره گیری از آن سرعت ارائه خدمات فوریت های پزشکی در مناطق روستایی افزایش یافته و در کوتاه ترین زمان، امکان ارائه خدمات درمانی به مجروحان سوانح رانندگی بزرگ فراهم شود.

xmedidrone1.jpg.pagespeed.ic.GTWdm1y5Wx

کمپانی  مورد بحث که Argodesign نام دارد به طور متداول با شرکت های نرم افزاری همکاری می کند اما اخیرا تصمیم گرفته تا گستره فعالیت هایش را افزایش داده و در همین راستا نیز مدلی مفهومی از یک درون (Drone) را طراحی کرده که انتظار می رود تحولی قابل توجه را در صنعت تولید این محصولات ایجاد نماید.

مارک رولستون مؤسس و مدیر ارشد بخش خلاقیت کمپانی مذکور به Business Insider اعلام کرده که Argodesign تاکنون مذاکرات زیادی را با شرکت های فعال در این صنعت انجام داده و در این میان دریافته که اغلب آنها روی ساخت پهپادهای کوچک برای مصرف کنندگان فعالیت دارند و برای نمونه آمازون از آنها برای تحویل مرسوله به مشتریانش استفاده می کند.

medidrone4

با در نظر داشتن همین مسأله، این سوال در ذهن تیم طراح شکل گرفت که چه مشکلات جدیدی با استفاده از این فناوری قابل برطرف نمودن است.

رولستون در ادامه صحبت های خود عنوان نمود، این نمونه مفهومی قرار است که در راستای ارائه فناوری های مبتکرانه و جدید مورد استفاده قرار گیرد و نقشی قابل توجه را در شکل گیری آینده کشور جهان نماید.

به گفته طراحان، این پهپادها نیازی به خلبان ندارند و به همین دلیل در کوتاه ترین زمان ممکن قادر به پرواز هستند.

نمونه مفهومی ارائه شده از سوی Argodesign می تواند بالای ترافیک یا در مناطق روستایی به پرواز درآید و بدون برخورد با موانع روی زمین، سریع تر از هر آمبولاس معمولی به محل حادثه برسد.

پهپاد مورد بحث همچنین بسیار کوچک است؛ این پرنده ابعادی به اندازه یک خودروی جمع و جور دارد و می تواند در خیابان هم فرود بیاید، در حالی هلیکوپترها پیش از فرود باید فرایندهای آماده سازی متعددی را طی نمایند و به قدری بزرگند که در برخی موارد امکان فرود در خیابان را ندارند.

medidrone2

logo-samandehi