MWC | گجت 726

یکشنبه، 10 اسفند 93 - 08:29

bdece6b7ff7be84908240494aa881aee_L

زمانی که نام Valve به گوشم میرسد، بی اختیار یاد بازی فوق العاده Half-Life می افتم و این مسئله برایم یادآور می شود که این کمپانی، همواره دست به ساخت بهترین ها زده است! حالا نام Valve در کنار HTC قرار گرفته تا یک هدست واقعیت مجازی با نام VIVE را به همگان معرفی کنند.

این هدست بیش از ۷۰ سنسور مختلف دارد تا بتواند تجربه ای عالی از قرار گرفتن در یک محیط مجازی را ایجاد کند. کاربر به کمک این هدست می تواند محیط اطراف را تحت نظر داشته و حتی در محیط حرکت کند و به تعامل با آن بپردازد. تصاویر با نرخ ۹۰ فریم در ثانیه به نمایش در می آیند که می تواند به روان بودن تصویر و هرچه بیشتر به واقعیت نزدیک تر شدن آن ها کمک کند.

بسیاری از کمپانی های مرتبط با سرگرمی شامل Vertigo Games، Bossa، Google، OwlChemy، Wemo Labs و موارد دیگر در ساخت این محصول و توسعه نرم افزار برای آن همکاری کرده اند. HBO، Lionsgate موزه ملی تایوان نیز جزو کمپانی هایی هستند که برای تولید محتوا برای این عینک واقعیت کجازی اعلام آمادگی کرده اند.

این عینک قرار است بهار امسال در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفته و در انتهای سال میلادی نیز برای فروش به بازار های مختلف عرضه شود. هنوز قیمت این محصول مشخص نیست. در نمایشگاه MWC 2015 نیز کسانی کهی می خواهند آن را امتحان کنند، باید با ارسال ایمیل و ارائه درخواست، از قبل وقت بگیرند!

logo-samandehi