دوشنبه، 11 اسفند 93 - 10:55

xInstagram.jpg.pagespeed.ic.3Xtu0sOsEX

در روزهای گذشته برخی از مشترکان سرویس دهنده های اینترنتی با مشکل اتصال به اینستاگرام روبرو شده اند و بسیاری از کاربران این موضوع را ناشی از اعمال فیلترینگ هوشمند روی این اپلیکیشن می دانند.

این در حالی است که اینستاگرام بر روی بسیاری از ابزارهای همراه به درستی کار می کند و هیچ ایرادی ندارد. ما نیز ارتباط با این برنامه را در ارائه دهندگان مختلف اینترنت پرسرعت امتحان کردیم ولی در همه موارد با موفقیت توانستیم از اپلیکیشن مذکور استفاده نماییم.

چون تمامی پهنای باند اینترنت کشور از کانال ارتباطات زیر ساخت می گذرد باید این موضوع را از مسئولان آن پیگیری نمود. محمود خسروی معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت یاد شده در این رابطه به فارس گفت: مشکلی در دسترسی به اینستاگرام وجود ندارد و این شبکه اجتماعی تنها سرویسی است که فیلترینگ هوشمند روی آن اعمال می شود.

وی ادامه داد: این یعنی فیلتر شدن محتوا در اینستاگرام به صورت هدفمند اجرا می گردد و به عنوان مثال عکس هایی که خلاف شئونات اخلاقی است در اپلیکیشن فوق نمایش داده نمی شود.

مدیرعامل ارتباطات زیرساخت در مورد عدم دسترسی برخی کاربران توضیح داد: اشکالات احتمالی در دسترسی به اینستاگرام به دلیل مشکل IP این دسته از مشترکان است و هیچ تعمدی در ایجاد اختلال در اتصال به این اپلیکیشن وجود ندارد.

logo-samandehi