شنبه، ۲۳ اسفند ۹۳ - ۱۰:۴۹

com.majedev.superbeam

برای انتقال و ارسال ویدئوها، تصاویر حجیم، پوشه‌های آهنگ و اپلیکیشن‌های خود برای دوستانتان چه می‌کنید؟ بلوتوث یا تبادل کارت حافظه؟ SuperBeam راهکار جدیدی دارد. با استفاده از وای‌فای فایل‌ها را با سرعتی بسیار بیشتر ارسال و دریافت کنید.SuperBeam با استفاده از فناوری WiFi Direct و یا WiFi Hotspot می‌تواند فایل‌ها را بسیار سریع‌تر از بلوتوث ارسال کند. اگر گوشی شما و گوشی مقصد از فناوری WiFi Direct پشتیبانی کند SuperBeam این روش و در غیر اینصورت Hotspot را انتخاب خواهد کرد.

SuperBeam-1

بهترین راه این است که هم بر روی گوشی خودتان و هم گوشی و یا تبلت مقصد این اپلیکیشن رایگان را نصب کنید و سپس اقدام به ارسال یا دریافت فایل کنید. در صفحه اول و در بخش Send می‌توانید فایل، تصویر، ویدئو و یا آهنگ را انتخاب کنید. سپس SuperBeam از شما می‌پرسد: آیا دستگاه مقصد هم به همین شبکه وای‌فای شما متصل است؟ اگر این‌طور نیست بهتر است گزینه No را انتخاب کنید تا از طریق WiFi Direct عملیات انجام شود.

SuperBeam-3

در صفحه بعد یک بارکد بزرگ نمایش داده می‌شود تا بتوانید با دستگاه مقصد آن را اسکن کنید. در دستگاه مقصد Super Beam را باز کنید. برای برقراری اتصال سه راه وجود دارد:

NFC: اگر هر دو دستگاه از این فناوری برخوردار باشند می‌توانید به راحتی و با نزدیک کردن پشت دو گوشی به یکدیگر عملیات را شروع کنید.

Scan QR Code: با دوربین گوشی می‌توانید بارکد نمایش داده شده را اسکن کنید.

Enter Sharing Key: وارد کردن کلید اشتراک (نیازی به وارد کردن فاصله‌ها نیست.)

SuperBeam-2

سپس اگر از نسخه پولی Pro استفاده می‌کنید می‌توانید تعیین کنید که فایل‌ها در کدام پوشه ذخیره شوند و در غیر اینصورت فایل‌ها به صورت خودکار در پوشه‌ای به نام SuperBeam ذخیره خواهد شد.وقتی عملیات کپی شروع شد در هر دو دستگاه درصد پیشرفت و همچنین سرعت انتقال و زمان تخمینی باقیمانده مشخص می‌شود. سرعت بر حسب مگابیت بر ثانیه نمایش داده می‌شود که می‌توانید با لمس آن واحد را به مگابایت بر ثانیه نیز تغییر دهید. سرعت معمولاً حدود ۳ مگابایت در ثانیه است که برای انتقال فایل‌های حجیم بسیار سریع‌تر از بلوتوث خواهد بود.

SuperBeam-4

اما اگر دستگاه مقصد امکان نصب SuperBeam را نداشت چطور؟ این اپ برای این مشکل هم چاره‌ای اندیشیده است. با استفاده از محیط وب و از زبانه Other Devices می‌توانید با وارد کردن آدرس آی‌پی نمایش داده شده در مرورگر به راحتی فایل‌های مورد نظر را دریافت کنید.

محیط اپ در دو رنگ روشن و تیره به سلیقه شما قابل تغییر است و اگر به دنبال امکانات بیشتر هستید نسخه Proبا قیمت ۱.۹۹ دلار این امکانات را در اختیارتان می‌گذارد:

  •  حذف تبلیغات
  •  امکان ارسال و دریافت فایل از رایانه (سازگار با ویندوز، مک و لینوکس)
  •  تغییر مسیر پیش‌فرض ذخیره فایل
  •  ارسال کامل پوشه‌ها با حفظ ساختار
  •  دریافت با کدهای اشتراک دلخواه
  •  ارسال به چندین دستگاه به صورت همزمان
  •  ارسال تعداد نامحدود فایل از محیط وب

مزایا: سرعت بسیار بالاتر نسبت به بلوتوث – روش‌ها مختلف ارسال و دریافت – کارایی ساده

معایب: محدودیت نسبی نسخه رایگان


دانلود

SuperBeam را می‌توانید برای اندروید ۲.۳.۳ یا بالاتر از لینک‌های زیر دانلود کنید. در نسخه جدید ۳.۱ همچنین مشکل ذخیره فایل‌ها در مموری کارت برای اندروید ۴.۴ کیت‌کت نیز رفع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi