یکشنبه، 24 اسفند 93 - 10:07

xGREEN3.jpg.pagespeed.ic.Jg3XIlm_9P

همیشه قبل از مسافرت، ضمن آماده کردن لیست وسایل مورد نیاز، برخی امکانات مقصد را نیز بررسی می کنیم. امروزه با توسعه تکنولوژی و وابستگی ابزارهای هوشمند به اینترنت، یکی از مواردی که قبل از سفر خود در نظر می گیریم، دسترسی به شبکه جهانی و یا خدمات نسل سوم و چهارم تلفن همراه است.ایام نوروز سال های گذشته، بررسی شبکه نسل سوم قبل از سفر اهمیت آنچنانی نداشت زیرا مجوز ارائه این خدمات تنها در اختیار رایتل بود و تعداد کاربران این اپراتور در مقابل دیگر شرکت ها ناچیز بود؛ ولی در نوروز ۹۴، با توجه به ارتقای شبکه ایرانسل و همراه اول به ۳G، این موضوع اهمیت بالایی پیدا می کند. با این همه، برخی از مسافران نوروزی به ۳G بسنده نکرده و در پی یافتن پوشش دهی شبکه ۴G اپراتور دوم موبایل در شهر مقصد مسافرت خود هستند.اگر می خواهید در سفر نوروزی خود به اینترنت همراه متصل باشید و به شهری سفر کنید که ۳G یا ۴G داشته باشد،

پوشش دهی ۳G همراه اول

اپراتور اول تلفن همراه کشور نسل های جدید اینترنت خود را «نوترینو» نامیده و بر اساس اطلاعات مندرج در سایت این شرکت، هم اکنون در ۱۰۰ شهر کشور، خدمات نسل سوم تلفن همراه را ارائه می دهد. البته پیش از این مدیرعامل همراه اول از راه اندازی ۴G این اپراتور تا پایان سال ۹۳ خبر داده بود.لیست این ۱۰۰ شهر را می توانید در این صفحه اینترنتی مشاهده نمایید. البته این شرکت قصد دارد از ۲۴ اسفند بسته های جدید اینترنت نوترینو را با سرعت و قیمت های محدود ارائه دهد، و احتمال دارد که شهرهای بیشتری را تا قبل از عید به این لیست اضافه نماید.

پوشش دهی ۳G و ۴G ایرانسل

بنابر گفته مدیرعامل دومین اپراتور تلفن همراه کشور، بیش از ۱۶۰ شهر ایران تحت پوشش شبکه ۳G این شرکت قرار گرفته است. همچنین ایرانسل تا کنون در ۳۹ شهر، شبکه ۴G خود را بر اساس فناوری LTE راه اندازی کرده.نکته جالب اینکه شرکت یاد شده هفته گذشته در استان مازندران (که بیشترین آمار مسافرت و تردد در نوروز را به خود اختصاص می دهد) ۱۷ شهر را تحت پوشش ۴G خود قرار داد و همچنین در ماه قبل نیز جزیره کیش را به شبکه نسل چهارم تلفن همراه متصل نمود.لیست شهرهای تحت پوشش ۳G و ۴G ایرانسل را در این لینک می توانید بصورت استان به استان مشاهده کنید.

پوشش دهی ۳G رایتل

رایتل اولین ارائه دهنده نسل سوم تلفن همراه در ایران بود و تا پایان مرداد ماه ۹۳ برای ارائه شبکه ۳G در کشور انحصار داشت ولی از شهریور امسال، حضور رقبای سر سخت چون همراه اول و ایرانسل را در میدان ارائه شبکه های نسل سوم و بالاتر، احساس کرد.بنا به ادعای مسئولان این شرکت، رایتل گسترده ترین پوشش شبکه نسل سوم تلفن همراه را در بیش از ۱۷۵ شهر کشور در اختیار دارد اما اینترنت رایتل با محدودیت سرعت ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه و ۱ مگابیت بر ثانیه به کاربران عرضه می شود.شهرهای تحت پوشش ۳G رایتل را در این صفحه اینترنتی به صورت استانی و شهری می توانید مشاهده نمایید.

logo-samandehi