یکشنبه، 24 اسفند 93 - 01:33

xMobile-Coverage.jpg.pagespeed.ic.zKXzaWaadQ

نسل چهارم شبکه تلفن همراه یا همان ۴G، مدت هاست که از راه رسیده اما هنوز هم در بسیاری از کشورها، آنطور که باید و شاید، ارائه نمی شود.وبسایت OpenSignal که در زمینه بررسی دسترسی به اینترنت فعالیت می کند، روز گذشته آخرین گزارش خود در خصوص سرعت و پوشش ۴G در برخی از کشورهای جهان را منتشر نمود. OpenSignal این اطلاعات را از طریق کاربران و با استفاده از اپلیکیشن اندروید یا iOS خود به دست می آورد.

توسط اپلیکیشن مذکور، OpenSignal قادر است تا به کیفیت Wi-Fi و یا اینترنت موبایل مورد استفاده پی ببرد و از اطلاعات کلی کاربران، برای آنالیز کیفیت کلی آن کشور استفاده نماید.آمار مذکور، توسط اطلاعات جمع آوری شده از ۶ میلیون کاربر و در یک دوره ی سه ماهه (از نوامبر تا ژانویه) به دست آمده اند. OpenSignal معتقد است که در این دوره ی سه ماهه، کشور اسپانیا با سرعت ۱۸ مگابیت بر ثانیه، بهترین کیفیت LTE را به کاربرانش ارائه می دهد؛ هرچند که پوشش این شبکه چندان در کل کشور اسپانیا گسترده نیست.

اما گران ترین سرویس LTE مربوط به کشور کره جنوبی و سرویس دهنده مخابراتی LG U+ می شود که البته شبکه ی ۴G این اپراتور، ۹۹ درصد کشور کره جنوبی را تحت پوشش خود قرار می دهد.در گزارش سال گذشته ی این شرکت، کشور استرالیا بالاترین سرعت را با ۲۴.۵ مگابیت بر ثانیه، متعلق به خود کرده بود. البته در میان سرعت های «اسمی»، برزیل با ۲۷.۸ مگابیت بر ثانیه اول بود اما در مجموع به خاطر پوشش بسیار بدش در سطح کشور، نتوانست عنوان بهترین را به دست آورد.

نمی توان سرعت های سال گذشته را با سال جاری و و گزارش اخیر مقایسه کرد، علت این موضوع هم اینجاست که کمپانی مورد بحث، نوع آنالیز و تعیین سرعت در اپلیکیشن خود را دست خوش تغییر کرده است. اما در هر صورت، در خصوص پوشش شبکه ای در هر کشور می توان مقایسه را انجام داد.

800x440xScreenshot-2015-03-12-15.25.32-800x440.jpg.pagespeed.ic.uKq4qC3YjF 800x445xScreenshot-2015-03-12-15.25.54-800x445.jpg.pagespeed.ic.uw6Qxz1n8N

منبع:venturebeat

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi