دوشنبه، ۲۴ فروردین ۹۴ - ۱۱:۵۷
f900693ef3b3494fa2cccad19b33ae88
مدیر عامل ارتباطات سیار : LTE همراه اول در ۲۱ شهر راه اندازی شده.سال گذشته، اخبار ضد و نقیضی از زمان ارائه شبکه نسل چهارم موبایل توسط همراه اول منتشر شد، که در آخرین اظهار نظر مدیرعامل این شرکت از راه اندازی LTE قبل از شروع سال ۹۴ خبر داد.اما از آن زمان به بعد در رابطه با موضوع راه اندازی ۴G و شایعات موجود، اخبار و اطلاعات رسمی از سوی اپراتور اول تلفن همراه منتشر نگردید. با توجه به انتظار مشترکان این شرکت برای ارائه نسل چهارم موبایل و سوال هایی که در این مورد برای کاربران پیش آمده بود، موضوع را از مدیر عامل این شرکت پیگیری نمودیم.
مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار در رابطه با زمان راه اندازی ۴G گفت: LTE همراه اول در ۲۱ شهر به صورت Hotspot در بخش های پر مصرف راه اندازی شده اما تمرکز ما روی توسعه و راه اندازی ۳G است.وحید صدوقی در مورد تمرکز این اپراتور روی نسل سوم تلفن همراه، اعلام کرد: بیش از ۹۰ درصد تلفن های هوشمند مشترکان ما از ۳G پشتیبانی می کنند و کمتر از ۱۰ درصد آنها قابلیت پشتیبانی از فناوری ۴G را دارند، به همین خاطر پوشش نسل سوم در اولویت همراه اول قرار گرفت.
وی به این سوال که «سیم کارت های Usim همراه اول چه زمانی ارائه خواهند شد؟» پاسخ داد: این سیم کارت ها هم اکنون در دفاتر خدماتی ما موجود هستند و مشترکان می توانند از طریق این دفاتر Usim همراه اول را تهیه نمایند و از شبکه ۴G استفاده کنند.مدیر عامل همراه اول در مورد عدم اطلاع رسانی ارائه شبکه ۴G و Usim گفت: به زودی اطلاع رسانی و تبلیغات این موضوع نیز در رسانه ها آغاز می گردد.
بنا بر اطلاعات موجود در سایت همراه اول و تست هایی که گرفته شده، مشاهده کردیم شبکه نسل سوم تلفن همراه تنها برای خریداران بسته های اینترنت هراه اول، فعال می شود. پیرامون این موضوع وحید صدوقی به دیجیاتو توضیح داد: با توجه به اینکه سرعت ۳G نسبت به نسل قبلی بیشتر است و اگر مشترکان به صورت آزاد از آن استفاده کنند باید هزینه زیادی را پرداخت نمایند، امکانی را فعال کردیم که فقط خریداران بسته بتوانند از این شبکه بهره ببرند.
او ادامه داد: البته این امکان را پس از تبلیغات در سراسر کشور و مطلع شدن مشترکان از میزان ترافیک مصرفی، غیر فعال کردیم و فقط شهر تهران بدین صورت باقی ماند، که بعد از عید نوروز، این امکان در پایتخت نیز غیر فعال شد.پیش از این و در نیمه بهمن ۱۳۹۳ هم مدیرعامل همراه اول که حدود ۴۵ روز پیش از آن، از راه اندازی شبکه نسل چهارم موبایل پس از تکمیل نسل سوم خبر داده بود،  گفته خود را تغییر داده بود و اعلام کرده بود تا پایان سال در اکثر شهرهای بزرگ کشور شبکه ۴G را راه اندازی می کنیم.
آذرماه ۹۳ صدوقی طی مصاحبه ای با رسانه ها گفته بود “نصب سایت های ۴G همزمان با ۳G در ۱۵ شهر آغاز شده اما شبکه نسل چهارم پس از اجرای کامل نسل سوم راه اندازی خواهد شد و اولویت همراه اول راه اندازی ۳G است. با توجه به ۶۰ میلیون مشترک این اپراتور و انتقال ترافیک تماس و اینترنت از ۲G به نسل سوم باید به کاربران آموزش های لازم برای استفاده صحیح از این فناوری ارائه گردد”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi