چهارشنبه، ۲۶ فروردین ۹۴ - ۰۱:۲۴

url2

در حالي که موضوع عدم اعلام اتمام بسته هاي اينترنتي ايرانسل ودر نتيجه محاسبه هر کيلو بايت اينترنت به صورت آزاد ،موجب نارضايتي بسياري از مشترکان شده است، وزير ارتباطات ضمن غير قانوني خواندن اين اقدام ، بلافاصله دستور پيگيري تخلف ايرانسل را در اين خصوص صادر کرد.
شايان ذکر است که اين موضوع در پي دريافت پيام هاي مردم در اعتراض به اقدام ايرانسل در عدم اعلام اتمام بسته هاي اينترنتي، به طور مستمر از هفته گذشته توسط خبرنگار خراسان در حال پيگيري است. بسياري از کاربران بسته هاي اينترنتي ايرانسل به اين مشکل برخورد کرده اند که پس از پايان بسته هاي اينترنتي خود، پيامکي براي اطلاع رساني درباره اتمام بسته برايشان ارسال نمي شود و از اين موضوع بي خبر مي مانند.بدين ترتيب پس از اتمام، استفاده ديتاي کاربران به صورت خودکار وارد مصرف آزاد اينترنتي مي شود و با تعرفه آزاد محاسبه مي شود که اين موضوع سبب اتمام سريع شارژ حساب مشترکان اعتباري و افزايش غير متعارف قبض کاربران دائمي مي شود.
وزيرارتباطات در حاشيه مراسم توديع ومعارفه رئيس سازمان فضايي در پاسخ به خراسان درباره نارضايتي مشترکان اپراتور هاي اول ودوم تلفن همراه از عدم اعلام اتمام بسته هاي اينتر نتي تاکيد کرد : هيچ اپراتوري حق ندارد بدون رضايت مشترک سرويس و يا بسته اينترنتي را فعال کند بلکه اپراتور ها موظف هستند در اين زمينه اطلاع رساني دقيقي را انجام دهند و با اتمام زمان استفاده از بسته ها ، اين موضوع را به مشترک اعلام کنند و چنان چه خلاف اين امر انجام شود ، اپراتور کار غير قانوني انجام داده است و من دستور پيگيري موضوع را صادر مي کنم. وي در ادامه تصريح کرد : البته در مورد اپراتور همراه اول من وپسرم از سرويس اينترنت همراه اول استفاده مي کنيم و روال به اين شکل است که از روز قبل درباره اتمام بسته اينترنتي اطلاع رساني مي شود اما در مورد اپراتور دوم با توجه به آن چه گزارش شده است، موضوع پيگيري خواهد شد.
واعظي همچنين در واکنش به اين اقدام ايرانسل که از مشترک مي خواهد از طريق اعلام يک کد دستوري از زمان و مانده بسته خود مطلع شود، گفت : اين روش درستي نيست و اپراتور بايد با اطلاع رساني درست اين موضوع را به مشترک اعلام کند. در قراردادي که اپراتور با مشترک دارد، اپراتور بايد متعهد شود که اتمام بسته را به مشترک اعلام کند و در صورت عدم فعال سازي مجدد بسته از سوي مشترک، اپراتور به مشترک اعلام کند که هزينه اينترنت او به صورت آزاد محاسبه خواهد شد. شايان ذکر است که وزير ارتباطات حين گفت و گو با خراسان بلافاصله دستور پيگيري تخلف ايرانسل را به مسئول دفتر خود صادر کرد که وي نيز طي تماس تلفني با سازمان تنظيم مقررات ، خواستار رسيدگي به اين موضوع شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi