شنبه، 29 فروردین 94 - 09:57

Hand Holding Telephone Receiver

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از ارائه پیشنهاد تغییر نرخ مکالمات تلفنی به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات خبر داد و گفت:در این مدل پیشنهادی نرخ مکالمات بین استانی تغییری نخواهد داشت. صادق عباسی شاهکوه با بیان اینکه تغییر نرخ مکالمات تلفن ثابت که از سوی شرکت مخابرات ایران به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه شده به جمع بندی نهایی رسیده است، گفت: این پیشنهاد پس از بررسی از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، جمع بندی شده و برای بررسی و تصویب نهایی در نوبت طرح در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات قرار دارد.
وی با اشاره به جزئیات این بسته پیشنهادی، افزود: تغییر نرخ تلفن ثابت به طور قطع یکنواخت نخواهد بود و تغییراتی در نرخ آبونمان و مکالمات داخل استانی خواهیم داشت.معاون رگولاتوری با تاکید براینکه تمام پارامترهای نرخ خدمات تلفن ثابت افزایش نخواهد داشت، افزود: حتی ممکن است در برخی پارامترها کاهش تعرفه نیز دیده شود.
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه در این تعرفه گذاری، روستاها و شهرها دسته بندی شده و نرخ مکالمات در این مناطق متفاوت خواهد بود، اضافه کرد: با تصویب تعرفه های جدید تلفن ثابت، نقاط ضعف تعرفه گذاری فعلی را برطرف خواهیم کرد.
عباسی شاهکوه گفت: در تعرفه های جدید، افزایش تعرفه مکالمات بین استانی و تلفن ثابت به موبایل دیده نشده است اما از آنجایی که تعرفه مکالمات داخل استانی بسیار پایین بوده و باعث کاهش درآمد مخابرات شده است این نرخ ها تغییر می یابند.
وی با بیان اینکه از زمان همکدسازی تلفن های ثابت، درآمد شرکت مخابرات ایران در بخشهایی کاهش پیدا کرده که براین اساس کمیسیون تنظیم مقررات، تعرفه های جدیدی را تصویب خواهد کرد، افزود: کاهش درآمد مخابرات، دلایل دیگری دارد که بخشی از آن به رواج شبکه های اجتماعی موبایلی برمی گردد و درصدی از مکالمات کاربران از طریق نرم افزارهایی مانند «وایبر» انجام می شود. از طرفی به طور کل مکالمات تلفن ثابت کاهش پیدا کرده و استفاده از موبایل، جای تلفن ثابت را گرفته است.
معاون رگولاتوری با اشاره به اجرای طرح یکسان سازی کدهای استانی، گفت: در این طرح پیش بینی شده بود که درآمد مخابرات ۱۰ درصد افزایش یابد اما برخلاف پیش بینی ها، گزارش شرکت مخابرات از کاهش ۱۰ درصدی درآمد پس از اجرای این طرح حکایت دارد.
عباسی شاهکوه با بیان اینکه شرط افزایش نرخ مکالمات تلفن ثابت، توسعه از سوی مخابرات است، افزود: کاهش درآمد مخابرات دلایل مختلفی دارد و تنها با افزایش تعرفه حل نخواهد شد، با این وجود تغییر نرخ ها یکی از راه حلها است و باید توجه داشت اگر نرخ مکالمات بین استانی درصد قابل توجهی بالا برود کاربران به جای استفاده از تلفن ثابت به موبایل روی می آورند؛ به همین دلیل تمامی تلاش این است که تغییر نرخ مکالمات، به صورت منطقی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi