شنبه، ۲۹ فروردین ۹۴ - ۰۸:۰۵

internet

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر این‌که راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات به عزم و اراده نیاز دارد، گفت: نه تنها چنین عزم و اراده‌ای دیده نمی‌شود بلکه استفاده کاربران از اینترنت بسیار بالا و حتی بالغ بر ۸ تا ۱۰ برابر هزینه واقعی است.
به گزارش ایسنا، نصرالله پژمانفر در جلسه علنی مجلس و در توضیح سوالش از واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،‌ گفت: وزارت ارتباطات بعد از وزارت نفت از پردرآمدترین وزارتخانه‌ها است.وی با بیان این‌که مسئله شبکه ملی اطلاعات می‌تواند تهدیدهای بزرگ را به فرصت تبدیل کند، افزود: مجلس برای راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات بودجه مناسبی را اختصاص داد اما در عمل به جز چند اصلاح خروجی دیگری دیده نشد و کار بیشتر از ۵ درصد جلو نرفت.پژمانفر اینترنت را در زندگی امروز مردم امری مهم خواند و اظهار کرد: در چنین شرایطی هزینه استفاده از اینترنت برای مردم بسیار زیاد و حتی بالغ بر ۱۰ برابر قیمت واقعی آن است. در نهایت نیز کار بی‌کیفیت به مردم داده می‌شود.
وی با بیان این‌که اینترنت خارجی با قیمت بالا و کیفیت پایین به مردم داده می‌شود، گفت: در چنین شرایطی به شبکه ملی اطلاعات توجه لازم نمی‌شود، این در حالی است که مقام معظم رهبری اهمیت فضای مجازی را به اندازه اهمیت انقلاب عنوان کرده‌اند.وی با بیان اینکه با تعرفه گذاری می‌توان به راحتی شرایط را مدیریت کرد، گفت: با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات سرعت دسترسی کاربران به اینترنت ۱۰ برابر می‌شود. اکنون مردم از سرعت پایین اینترنت گلایه دارند.
پژمانفر با طرح این سوال که چرا باید هزینه استفاده کاربران از اینترنت بسیار زیاد باشد،‌ گفت: شما با گرفتن ۸ تا ۱۰ برابر پول از مردم نسبت به هزینه واقعی استفاده از اینترنت در واقع دست در جیب مردم کرده‌اید. این افزایش هزینه فشار مضاعفی به مردم تحمیل می‌کند که در نهایت این پول‌ها به خارجی‌ها داده شده و دیگران نفع می‌برند. چرا اجازه افزایش توان داخلی را ندارید و این کار را به عهده شرکت‌های خارجی داده‌اید؟ چه کسانی پشت پهنای باند هستند؟پژمانفر گفت: با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات ضمن کاهش هزینه و افزایش سرعت خروج ارز از کشور به حداقل رسیده همچنین فرصت اشتغال در بخش خصوصی ایجاد شده و می‌توان درآمد کسب کرد.وی در پایان خطاب به وزیر ارتباطات گفت: آقای وزیر شما ۱۱ ماه قبل به ما وعده راه‌اندازی و استفاده درست از شبکه اطلاعات دادید اما تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi