دوشنبه، 31 فروردین 94 - 01:07

WhatsApp-web-app-screenshot-002

واتس اپ، یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن های پیام‌رسانی با داشتن بیش از ۷۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه، از همین حالا در گوگل کروم نیز قابل‌استفاده است.البته این نسخه از واتس اپ فعلاً در پی سی های ویندوزی و گوشی‌های اندرویدی قابل‌استفاده است و گرچه کاربران مک هم که از مرورگر کروم استفاده می‌کنند نیز می‌توانند این افزونه را دریافت و نصب کنند، اما واتس اپ در مرورگر کرومی که روی آیفون و آیپد نصب شده است هنوز قابل دسترس نیست. اما خبر خوب آنکه به‌زودی افزونه سازگار با سایر مرورگرها نیز منتشر خواهد شد.

زمانی که برای نخستین بار از طریق کروم به وب سایت web.whatsapp.com مراجعه می‌کنید یک کد QR به شما نمایش داده می‌شود که می‌بایست آن را با گوشی خود اسکن کنید. امکان لاگین کردن در وب سایت با گوشی‌های دارای سیستم عامل اندروید، ویندوز فون و بلک‌بری وجود دارد. اگرچه قبل از شروع به کار باید یک اتصال قابل اطمینان به اینترنت داشته باشید.

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم امکان نصب و اسکن کد QR به‌زودی برای کاربران گوشی‌های آیفون و آیپد هم اضافه خواهد شد. برای اینکه یک‌بار این کارها انجام دهید بهتر است گزینه Keep me signed in  را علامت بزنید.

WhatsApp-web-app-screenshot-003

جان کوم، مدیر عامل و بنیان‌گذار واتس اپ در این رابطه می‌گوید: افزونه‌ای که برای این برنامه طراحی شده است در واقع آینه مکالمات و پیام‌ها در گوشی شماست. به این معنی که تمام این گفتگوها همچنان در گوشی خواهند بود.

وی همچنین در خصوص انتشار این افزونه برای کاربران iOS اعلام کرده است که به سبب محدودیت‌هایی که در پلتفرم اپل وجود دارد ما نمی‌توانیم فعلاً این افزونه را برای این سیستم عامل منتشر کنیم.

قابلیت کار با واتس اپ در مرورگر زمانی که با رایانه رومیزی خود مشغول کار هستید حتماً تجربه دلپذیری خواهد بود. وایبر هم قبلاً نسخه مخصوص پی سی مناسبی را ارائه داد بود و درحالی‌که شاید همه منتظر بودند تا واتس اپ نیز نسخه‌ای مشابه را ارائه دهد، انتشار این افزونه هم باعث شگفتی شد و هم تجربه جدیدی را به کاربران ارائه خواهد داد.

منبع

logo-samandehi