دوشنبه، 28 اردیبهشت 94 - 11:06

اپراتور

عجیب وضعیتی شده، این روزها گرانفروشی، کلاهبرداری، رانت‌خواری و کلی مشکل از این دست در روز روشن داره اتفاق می‌فته و انگار خبری و نگرانی هم نیست. مثلا بانک مرکزی شبانه روز داره می‌گه موسسات مالی غیر مجاز به سیستم بانکی لطمه می‌زنن، اما خنده‌دار و البته گریه‌دار هست که هیییچ کاریشون نمی‌تونه بکنه.از اون دردناکتر این که اسمشون رو هم نمی‌تونه بیاره حتی! شما همین فرمون برو جلو تا دستت بیاد چه خبره.چرا راه دور بریم ما چیکار به بانک مرکزی و مشکلات بانکی داریم، تو همین حوزه کاری خودمون هم مواردی هست.

اون ماجرای پاساژ علاءالدین و هجوم شبانه ده‌ها مامور برای تخریب طبقات خلاف آن که خاطر مبارکتان هست. شهردار منطقه عوض شد، شورای شهر تهران شبانه روز داره فشار میاره برای تخریب، اما بعدش مشخص شد اون عکسایی که نشون دادن اصلا تخریب نبوده، اصلا دست به هیچ چیزی تو اون طبقات مثلا خلاف نخورده. دو روز قبل هم مشخص شد که جلوی حکم تخریب گرفته شده. اینم از این.

یا اون ماجرای گرانی نوت‌بوک، یه شرکتی با وزارت صنعت هماهنگ کرده که من تولیدکننده هستم. به همین خاطر تعرفه واردات نوت‌بوک برای همه ما بالا رفت تا شرکتی که معلوم نیست اصلا تولید میکنه یا نه، یک سود چرب و توپ به جیب بزنه. یعنی به همین راحتی برای خیر رسوندن به یه شرکت، یه مملکت باید پولشو بده. جالب‌تر این که زور و صدای تمام اتحادیه‌ها و اصناف و فعالان صنف کامپیوتر هم به هیچ جا نرسیده!

یا اون ماجرای پریدن شارژها خاطرتون هست؟ جهت اطلاع هنوز شارژ میلیون‌ها مشترک یک اپراتور همینطوری خود به خود می‌پره. هیچ کس هم کاری به کار این اپراتوره نداره. دیگه در این مورد نمیشه گفت فقط خدا می‌دونه، خود اپراتوره هم می‌دونه چندین میلیاردتومن پول در سال به جیب می‌زنه از این راه.
یا این ماجرای آب بستن به اینترنت ملت. یعنی من موندم چرا یک شرکت متخلف هم در این رابطه به مردم معرفی نمی‌شه. به خدا برخورد پیشکش، حداقل اسمشو بگید. این که دیگه سخت نیست؟ اما هیچ اتفاقی هم در این مورد رخ نداده.

از این موارد اینقدر زیاده که میشه یک کتاب نوشت، اما ما تو جلسه کمیته بررسی مشکلات ICT به این نتیجه رسیدیم که از این فضای باز کسب و کار! استفاده کنیم و ما هم وارد عمل بشیم.چیزی هم که در نهایت دیدیم سود خیلی بالایی داره و آسون هم هست، ایجاد یک اپراتور بود. اسمش رو هم گذاشتیم “فری‌سل”. شعارش هم این گذاشتیم، ارزانتر از وایبر، تلگرام و واتس‌اپ!

یکی از بچه‌ها گفت مجوزش چی، گفتم نمی‌خاد می‌شیم مثل این موسسات مالی غیر مجاز. یکی از بچه‌ها گفت آنتن رو که باید نصب کنیم، پولشو از کجا بیاریم، گفتم نیازی نیست! همه گفتن نمی‌شه بابا، گفتم ما میلیونی سیمکارت واگذار می‌کنیم، هر کی هم گفت چرا آنتن نمی‌ده، می‌گیم شبکه در حال توسعه هست، هیچ کس هم نه کاریمون داره نه ملت می‌تونن کاری بکنن.

تازه تبلیغ می‌کنیم بسته‌های جدید هم پیش‌فروش می‌کنیم. پول تبلیغات رو هم چک بلند مدت می‌دیم که تا سر رسید چک کلی سیم‌کارت به ملت انداختیم. بچه‌ها گفتن خداییش مشکلی پیش نمیاد؟ گفتم گیریم به فرض محال مشکلی هم پیش اومد. کی می‌دونه ما اصلا کجا هستیم؟ خلاصه تو جلسه مصوب شد که خبر آغاز به کار اپراتور فری‌سل در ایران رو رسما اطلاع‌رسانی کنیم. شما هم از هم‌اکنون به خیل طرفداران ما بپیوندید.

عزت زیاد
آق فری

(منبع:عصرارتباط)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi