شنبه، 02 خرداد 94 - 12:46

vladimir-putin-240

دولت روسیه اخیرا طی نامه ای که برای غول های دنیای تکنولوژی ارسال نموده، آن ها را به فیلتر شدن تهدید کرده است. آنطور که در این نامه آمده گوگل، توییتر و فیسبوک در صورتی که قوانین داخلی روسیه را رعایت نکنند، مخاطبین خود در این کشور را از دست خواهند داد.یکی از مسئولین روسی در این رابطه می گوید: «ما در نامه خود به این شرکت ها عواقب عدم رعایت قانون را یادآوری کردیم». این مسئول اضافه می کند که به خاطر تکنولوژی رمزنگاری استفاده شده در این سرویس ها، امکان فیلتر کردن قسمت خاصی از آن ها وجود ندارد، و روسیه مجبور است در صورت لزوم، دسترسی به کل مجموعه را ببندد.

بر اساس قانون روسیه، شرکت های مذکور باید اطلاعات افرادی که روزانه مطالبشان توسط بیش از ۳ هزار نفر خوانده می شود را تحویل دولت دهند. این مجموعه ها همچنین مجبور هستند وبسایت هایی که اطلاعاتی مخالف نظر دولت منتشر می کنند را از دسترس خارج کنند.

جالب است بدانید که ولادیمر پوتین، که زمانی در سازمان اطلاعاتی روسیه فعال بوده، در گذشته «اینترنت» را یکی از پروژه های CIA توصیف کرده است.دولت روسیه در سال گذشته برای در اختیار گرفتن اطلاعات کاربران، دو درخواست را برای فیسبوک ارسال کرد که هر دوی آن ها توسط این شرکت، رد شد.نکته جالب اینکه فیسبوک در شش ماهه دوم سال ۲۰۱۴، برای افشای اطلاعات کاربران بیش از ۱۴ هزار درخواست از سمت دولت آمریکا دریافت کرده که به ۸۰ درصد آن ها پاسخ مثبت داده است.
دیدگاهتان را بنویسید

logo-samandehi