دوشنبه، 11 خرداد 94 - 05:49

158916_9ca66

نرم‌افزار پاورپوینت یکی از بخش‌های مجموعه نرم‌افزاری آفیس، متعلق به شرکت مرگ بر آمریکایی مایکروسافت است. پاورپوینت نرم‌افزاری کارآمد برای ساخت برنامه‌های چندرسانه‌ای کوچک (مانند کاتالوگ‌های الکترونیکی و برنامه‌های اطلاع‌رسانی ساده) است. معمولاً بیشترین مورد استفاده از پاورپوینت در مورد ساخت سیستم تصویری قابل نمایش در سمینارها و جلسات مهم است. وجود الگوهای از پیش آماده شده، موجب می‌شود که در سریعترین زمان به بهترین نتیجه دست یابید.
نه اشتباه نکنید قصد آموزش استفاده از برنامه پاورپوینت رو ندارم. موضوعی که هفته قبل به شدت ذهن من رو به خودش مشغول کرده بود، به کاربرد پاورپوینت در ایران توسط مسوولان و نهادهای مختلف و مشکلات ناشی از اون بر می‌گرده.
خاطر مبارکتون باشه، چند وقت قبل شورای عالی فضای مجازی (البته چندین بار) اعلام کردن که برنامه وزیر ارتباطات در خصوص وضعیت شبکه ملی اطلاعات، یک پاورپوینت دو صفحه‌ای بود و هیچ خبری از برنامه و این چیزها نبود.
وزارت ارتباطات اما واکنش چندانی به این موضوع نشان نداد و در ماجرای کارت زرد مجلس هم اعلام کردند با وقت کمی که داشتند چیزی بیشتر از یک پاورپوینت قابل ارایه نبود.
حالا این ماجرای پاورپوینت چرخید و چرخید تا این که یه جایی به درد وزارت ارتباطات خورد. هفته گذشته شاهد دور جدیدی از دعوای مخابرات و وزارت ارتباطات در رینگ رسانه‌ها بودیم. وزیر ارتباطات گفته بود، تا زمانیکه مخابرات برنامه توسعه ندهد، من هم مجوز افزایش قیمت‌ها را به آنها نمی‌دهم.
مخابرات هم یک جوابیه داد که آقای وزیر ما ۵ ماه قبل گزارش برنامه توسعه را خدمت رگولاتور جنابعالی ارایه کرده‌ایم.
رگولاتور هم دو روز بعد جواب داد آن چیزی که داده بودید پاورپوینت بود و برنامه که نبود.
در واقع وزارت ارتباطات از ماجرای پاورپوینتی که شورای عالی فضای مجازی آن را غیر قابل قبول دانسته بود، حالا از همان برای پاورپوینت مخابرات استفاده کرده بود. پس حالا پاورپوینت مخابرات به پاورپوینت وزیر در.
اما از شوخی گذشته به عبارت دیگر به این نتیجه می‌رسیم که ارایه گزارش در قالب پاورپوینت نمی‌تواند، برنامه محسوب شده و از سوی مراجع بالا دستی رد می‌شود. اما من برای رفع مشکل هم وزارت ارتباطات و هم مخابرات یک پیشنهاد دارد.
پیشنهاد من این است که هم وزارت ارتباطات و هم شرکت مخابرات متنی که از طریق پاورپوینت ارایه کردند را کپی و سپس به فایل ورد (Word) که اتفاقا برادر همان پاورپوینت و از زیرمجموعه‌های همان نرم‌افزار آفیس شرکت مرگ بر آمریکایی مایکروسافت است، منتقل کنند. به این ترتیب مشکل کاملا حل می‌شود.
چون من خیلی بعید می‌دانم کسی دیگر بتواند متلک بندازد که گزارش شما یک فایل ورد بود! خب کسی این را بگوید، آن وقت می‌توان از او پرسید پس می‌خواستید در قالب الواح گلی گزارش خودمان را ارسال کنیم خدمتتان؟!
پس همانطور که ملاحظه می‌شود این ایراد صرفا به پاورپوینت وارد است. برای این مورد هم دیگه نیازی به تشکیل جلسه بررسی مشکلات ICT نبود و خودم به این نتایج رسیدم. کاری بود در خدمتیم.
عزت زیاد
آق فری
(منبع:عصرارتباط)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi