یکشنبه، 17 خرداد 94 - 10:02

9f22243a86c1464dc34f5ff24fbe2e72_L

امروزه اینترنت به ابزاری کاربردی برای ارتباط و ایجاد اشتغال در کشورهای مختلف تبدیل شده است و کشورهای مختلف سعی دارند با توسعه این شبکه جهانی در کشور خودشان سهم بیشتری از جهانی شدن در زمینه فناوری را داشته باشند. به طور کلی یکی از فاکتورهایی مهم در میزان نفوذ و تاثیرگذاری اینترنت بر کسب کار سرعت و دسترسی بالای آن است که باعث شده ارگان ها و وب سایت های زیادی به تحلیل کیفیت آن بپردازند. یکی از وب سایت های معروف در این زمینه Netindex است که بخشی از آن وب سایت محبوب تست Speedtest.net است. این وب سایت هر روزه میزبان میلیون ها نفر است که سرعت آپلود و دانلود را در آن تست می کنند برای همین این وب سایت یکی از مراجع خوب برای بررسی سرعت اینترنت در کشورهای مختلف است. بر همین اساس تصمیم گرفتیم جدیدترین رده بندی منتشر شده در این وب سایت را برای شما عزیزان قرار بدهیم تا اطلاعات شما در این زمینه بیشتر شود.

در زمینه سرعت دانلود براساس اطلاعات موجود چهار رتبه اول به ترتیب به سنگاپور با ۱۱۷٫۶۹، هنگ کنگ با ۱۰۴٫۶۸، ژاپن با ۸۱٫۰۳ و رومانی با ۷۴٫۰۱ تعلق دارد. در این بخش کشورمان با سرعت دانلود ۵٫۳۱ در رتبه ۱۵۹ قرار دارد. کمترین سرعت دانلود هم به کشور Equatorial Guinea با سرعت ۰٫۹ مگابیت تعلق دارد(رتبه ۲۰۲). اشاره به این موضوع حائز اهمیت که این میانگین سرعت بوده و برحسب مگابیت در ثانیه است.

Download-Iran Download-5

در زمینه سرعت آپلود براساس اطلاعات موجود چهار رتبه اول به ترتیب به هنگ کنگ با ۱۰۱٫۶۷، سنگاپور با ۱۰۰٫۱۲، ژاپن با ۶۶٫۴۳ و ماکائو با ۶۳٫۷۵ تعلق دارد. در این بخش کشورمان با سرعت آپلود ۳٫۵۵ در رتبه ۱۳۶ قرار دارد. کمترین سرعت آپلود هم به کشور سوریه با سرعت ۰٫۵۷ مگابیت تعلق دارد (رتبه ۲۰۲). اشاره به این موضوع حائز اهمیت که این میانگین سرعت بوده و برحسب مگابیت در ثانیه است.

Upload-Iran Upload-5

برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم حتما به این لینک های سر بزنید. در این لینک ها می توانید اطلاعات خوبی در زمینه هزینه و همچنین موارد دیگر هم بدست بیاورید.

لینک ۱: سرعت دانلود

لینک ۲: سرعت آپلود

لینک ۳: کیفیت سرویس

لینک ۴: میزان هزینه

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi