یکشنبه، 17 خرداد 94 - 12:23

177974_952

هفته گذشته یکی از معاونان وزیر ارتباطات با بیان اینکه «قیمت پهنای باند در ایران کف قیمت است، گفت: کافی است برای اثبات این مدعا سفری به مالزی یا ترکیه داشته باشید تا متوجه شوید که نرخ پهنای باند ما حداقل است؛ واقعا معتقدم نرخ پهنای باند در کشور ما بسیار ارزان‌تر از دیگر کشورهاست.»
من دیگه حرفی ندارم! نه شوخی کردم اتفاقا کلی حرف دارم. اینطور که پیداست نه تنها نباید منتظر تحقق وعده ارزان شدن اینترنت باشیم، بلکه باید همین الان از اینترنت و قیمتی هم که داره کلی هم راضی و خوشحال باشیم.
اما معاون محترم! همین مالزی و ترکیه را که می‌فرمایند، به فرض که اینترنت ما ارزان‌تر از اونها باشه ولی خداییش کیفیت و سرعتش همینه که تو ایران هست؟ بیخیال اصلا من پای کیفیت و سرعت رو وسط نمی‌کشم. ببینم اونا هم هر خط اینترنتشون رو بین بیست تا سی نفر تقسیم می‌کنن؟ بیخیال من اصلا پای اینترنت اشتراکی رو هم وسط نمی‌کشم. ببینم اونا از اینترنت مشترکاشون سرقت هم می‌کنن؟ بیخیال من اصلا پای سرقت اینترنت حجمی و منحصر به فرد ایرانی‌ها رو هم وسط نمی‌کشم.
بذارید بحث رو ببرم تو یه فاز دیگه. آقای معاون محترم! حالا که از کشور همسایه ترکیه و کشور شرق دور مالزی اسم بردید و گفتید مردم هزینه کنن برن مسافرت ببینن اینترنتشون چند قیمت هست و تو اینترنت هم اصلا نمیشه این اطلاعات رو به دست آورد! من هم درست دو تا مثال دقیقا مثل خودتون می‌زنم.
آقای معاون! شما قیمت اینترنت کشور همسایه و البته جنگ‌زده افغانستان و کشور شرق دور یعنی ژاپن رو هم میشه بفرمایید، چند هست؟ من که پول و جرات و ویزا ندارم بتونم برم به این کشورها اما اونطور که تو اینترنت نوشته شده، « هزینه اینترنت در ایران ٢ برابر افغانستان و ٣۵٠٠ برابر ژاپن است»
خب شاید شما بگید اینترنت قبول نیست و باید سفر رفت، ولی من گفتم نمی‌تونم شما برو یه سر خبرشو به ما هم بده.
بعد هم اگه قراره اینطوری همه چیز استاد بشه که قربونت ما تو بهشت دنیا از هر لحاظ که شما فکر کنید زندگی می‌کنیم. اگه اینطوریه ما از نظر قیمت مسکن ارزان‌تر از لوکزامبورگ هستیم، از نظر بهداشت بهتر از بورکینافاسو هستیم، از نظر امنیت بهتر از مناطق تحت سلطه داعش هستیم، از نظر فناوری بسیار پیشرفته‌تر از گینه بیسائو هستیم، از نظر وسعت بزرگتر از امارات هستیم، از نظر جمعیت جوان حتی بهتر از ژاپن هستیم، از نظر داشتن گرم‌ترین نقطه زمین از آمریکا بهتر هستیم و خلاصه از خیلی نظرهای دیگه از خیلی جاهای دیگه بهتر هستیم.
اصلا ما ته بهترین‌ها هستیم. من همینجا پیشنهاد می‌دم شما به عنوان سخنگوی جدید دولت منصوب بشید و هر کس به هر چی اعتراض کرد نمونه‌های بدتر دنیا رو بهش نشون بدین که آرامش پیدا کنه. خیلی هم عالی!
عزت زیاد
آق فری
(منبع:عصرارتباط)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi