IOS 328

دوشنبه، ۱۸ خرداد ۹۴ - ۱۰:۵۱

دقایقی قبل طی بیست و ششمین کنفرانس جهانی توسعه دهندگان (WWDC)، اپل رسماً از جدیدترین نسخه سیستم عامل Mac OS پرده برداشت. در ادامه به معرفی قابلیت های جدید و تغییرات این نسخه از Mac OS می پردازیم.

آقای Craig Federighi مدیر بخش سیستم عامل اپل اظهار داشت که ۵۵% کاربران مک هم اکنون از نسخه Yosemite استفاده می کنند که چنین میزان استقبالی از آخرین نسخه یک سیستم عامل بی نظیر است. منظور وی نفوذ کند نسخه های جدید سیستم عامل ویندوز است که مستقماً هم به ویندوز ۸٫۱ اشاره کرد.

جدیدترین نسخه از سیستم عامل اپل OS X El Capitan نام دارد که کاپیتان به زبان اسپانیایی است. در نسخه جدید مک، هنگامی که لپ تاپ خود را از حالت خواب بیدار می کند، با تکان دادن مکان نمای ماوس، نشانگر ماوس به طرز زیبایی بزرگ تر می شود.

از این پس برای بوکمارک کردن یک سایت تنها کافی است که آن را به سمت چپ نوار مرورگر سافاری بکشید و رها کنید و زمانی که بر روی یک لینک الحاق شده کلیک می کنید در تب جدیدی باز می شود.

از این پس در داخل خود مرورگر می توان حجم صدا را کنترل و یا بی صدا کرد، همچنین می توان صدای چند رسانه ای وب سایت های کنترل و ذخیره کرد تا در جلسات بعدی اعمال شود.نوبت به Spotlight  رسید، می توان پنل Spotlight را تغییر اندازه داد و آن را جا به جا کرد.

از این پس می توان از زبان محاوره ای و غیر رسمی برای تعامل با سیستم عامل استفاده کرد، برای نمونه “ایمیلی که من از تیم کوک نادیده گرفته ام”!

مدیریت جدید پنجره های در حال اجرا:


در زمینه کارایی، مک جدید بهبود های چشمگیری با خود دارد. گفته می شود که برنامه ها تا ۱٫۴ برابر سریعتر اجرا می شوند و سویچ بین برنامه ها نیز تا دو برابر سریعتر شده است. فایل PDF نیز تا چهار برابر سریعتر نمایش داده می شود. اپل همچنین Metal را به مک آورده؛ قابلیتی که برای اولین بار در سال گذشته و با iOS معرفی شده بود. این قابلیت از کتابخانه OpenGL برای رندر گرافیکی استفاده می کند و تا ۴۰% بهره وری بالاتری دارد.

OS X El Capitan از امروز در دسترس توسعه دهندگان خواهد یود و نسخه نهایی ان در پاییز و به صورت ارتقای رایگان عرضه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi