گجت 926

سه شنبه، 19 خرداد 94 - 11:32

odin-main-1920x1080-640x360

چه تصویری از ماوس‌های آینده دارید؟ دوست دارید چه نوع دستگاهی جایگزین ماوس‌های معمولی شوند که همه ما در حال استفاده ازشان هستیم؟ ماوس‌پد و ترک‌پدهای نسل بعدی چگونه خواهند بود؟ شاید ربات ODiN Aurora جواب این سوال‌ها باشد. این ربات که در نمایشگاه کامپیوتکس امسال به طور رسمی معرفی شده است، در واقع یک ماوس پروژکتوری است که با استفاده از لیزر یک ماوس‌پد برای شما روی میزکار یا هر سطح صاف دیگری می‌سازد و شما با این ماوس‌پد کار می‌کنید. شرکت سازنده این ربات می‌گوید با معرفی ODiN به دنبال بازتعریف عادت‌های روزانه کاربران برای کار با کامپیوتر در حوزه‌های طراحی گرافیکی، بازی، کارهای اداری و همه‌چیز است.

ODiN

مساحت ماوس‌پدی که این ربات با پرتوافکنی لیزری می‌سازد، ۸ × ۸ سانتی‌متر و متشکل از چندین نقطه برای کنترل نشانگر ماوس و کلیک چپ و راست یا کارهای ترکیبی دیگر است. این ماوس‌پد قابل برنامه‌ریزی است. مثلاً می‌توان یک دکمه مثلتی در مرکز آن تعریف کرد. استفاده از این ماوس روی یک سطح صاف موجب کاهش فشار روی بخش پایینی دست می‌شود. یکی دیگر از مزایای آن، قابلیت حمل بسیار آسان است. این ربات فقط ۴۰ گرم وزن دارد و می‌تواند از طریق درگاه USB به کامپیوتر یا نوت‌بوک و دستگاه‌های دیگر متصل شود. خبر خوش بعدی، سازگاری با هر دو سیستم‌عامل ویندوز و مک است.

odin-3

طراحی این ربات شبیه کلاه‌خودهای جنگجوهای اسطوره‌ای شمال اروپا است با این تفاوت که از میان شیارهای آن نور لیزر به بیرون پرتاب می‌شود. قیمت این ماوس ۵۰ دلار اعلام شده است. این ماوس در واقع یک پروژه کیک‌استاری با هزینه اولیه ۵۰ هزار دلار بود که بعداً به سرمایه‌گذاری ۱۰۰ هزار دلاری ارتقاء یافت. به نظر می‌رسد که این ماوس برای کار با کامپیوترهای دسکتاپ نیاز به تجدیدنظر و بهبودهایی داشته باشد اما ایده پشت سر آن می‌تواند برای ساخت نسل بعدی ماوس‌ها یا ماوس‌پدهای دستگاه‌های قابل حمل استفاده شود.

 odin-1

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

logo-samandehi