شنبه، 23 خرداد 94 - 12:29

1736386

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواستار همکاری جامع و گسترش روابط با کشور چین در زمینه اینترنت و فضای مجازی شد.

محمود واعظی در سفر به کشور چین، با «لوو وی» رئیس سازمان فضای مجازی این کشور دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین نیز حضور داشت، طرفین با تاکید بر توسعه مناسبات و گسترش روابط بین دو کشور در زمینه‌های مختلف، خواستار همکاری جامع و نزدیک‌تر در زمینه‌ی اینترنت، فضای مجازی و فناوری اطلاعات شدند.

طرفین ضمن اشاره به تهدیدات ناشی از اعمال نفوذ برخی کشورها در فضای مجازی و نقش یک کشور خاص در اعمال مقررات و قوانین حاکم بر این حوزه، بر همکاری و هماهنگی لازم در این زمینه برای کاهش نفوذها و افزایش حضور در تصمیم گیری‌ها ، تاکید کردند.

از جمله موضوعات مهم دیگر در مورد تبادل وزیر ارتباطات ایران و رئیس سازمان فضای مجازی کشور چین، موضوع توسعه اینترنت و نقش آن در توسعه دولت الکترونیک و ضرورت تبادل نظرات و تجربیات دو کشور در این زمینه بود.

همچنین دو طرف در مورد همکاری در زمینه توسعه و تکمیل شبکه ملی اطلاعات، که در هر دو کشور به عنوان یک ضرورت به حساب می‌آید و زمینه‌ی تسهیل و تسریع دسترسی شهروندان به یک شبکه‌ی امن و قابل اطمینان و فراگیر را فراهم می‌کند، تاکید کردند.

براین اساس توافق شد به منظور عملیاتی کردن و اجرای توافقات فوق، هرچه سریع‌تر کارگروه تخصصی در این رابطه تشکیل شود.

در این دیدار محمود واعظی از رئیس سازمان فضای مجازی کشور چین دعوت کرد تا به منظور نظارت بر توافقات صورت گرفته اخیر و فراهم کردن زمینه‌های اجرایی آن، در آینده‌ای نزدیک به تهران سفر کند

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi