شنبه، 06 تیر 94 - 06:52

در حالی که روز به روز گوشی های هوشمند پیشرفته تر می شوند و قابلیت های جدیدی پیدا می کنند؛ هم زمان قیمت ها نیز بالا می روند و برای بسیاری تهیه جدیدترین آنها ممکن نیست، اینجاست که سازندگان چینی وارد معرکه می شوند تا با نمونه های تقلبی (فیک) و یا کپی (کلون) و با قیمتی به مراتب کمتر، از آب گل آلود برای خود ماهی بگیرند.با اینکه تشخیص مدل های جعلی از اصلی کار دشواری نیست اما محصولات کپی و تقلبی هم در بازار یافت می شوند که تشخیص اصالت آنها در هنگام خرید و به سرعت برای هر کسی امکانپذیر نیست، در ادامه برنامه کاربردی را به شما معرفی می کنیم که می تواند تنها با یک لمس ساده گوشی های اصل و بدل را از هم تشخیص دهد، ، با ماه همراه باشید.

شرکت AnTuTu که به خاطر برنامه بنچمارکینگ خود (AnTuTu Benchmark) شهرت زیادی دارد؛ محصول کاملا رایگانی به نام AnTuTu officer را معرفی کرده که می تواند گوشی های اندرویدی اصل و غیر اصل را در کمتر از یک دقیقه تشخیص دهد.این برنامه با بررسی پارامترهای موجود در فایل build.prop و تحلیل و مقایسه آن با پایگاه داده خود، مدل اصلی و غیر اصلی را از هم تفکیک می کند، برای استفاده از این برنامه دسترسی به اینترنت و وجود کامپیوتر یا وسیله دومی که به اینترنت دسترسی داشته باشد، ضروری است.

نحوه بررسی :

۱-برنامه AnTuTu officer را از گوگل پلی و یا منابع دیگر دریافت و نصب کنید.

۲-در مرورگر کامپیوتر و یا دستگاه دوم آدرس y.antutu.com را وارد کنید تا یک بارکُد منحصر به فرد نمایش داده شود.

۳-برنامه را اجرا و از طریق خود برنامه و دوربین گوشی بارکُدی که در مرحله قبل نمایش داده شد را اسکن کرده و منتظر بمانید تا نتیجه بر روی کامپیوتر یا دستگاه دوم نمایش داده شود.

در واقع نتیجه بررسی در همان مرورگر کامیپوتر یا وسیله دوم که با آن به آدرس y.antutu.com رفتید و در همان صفحه، نمایش داده می شود، از این رو نباید مرورگر را ببندید.

تفسیر نتیجه بسیار ساده است؛ دایره سبز به معنی اصل بودن گوشی و قرمز به معنی غیر اصل بودن آن است.

با این حال ممکن است که همانند من با رنگ زرد مواجه شوید! اگر روی گوشی یا تبلت خود رام کاستوم ( اندروید غیر رسمی) نصب کرده اید، به احتمال زیاد این برنامه نمی تواند به درستی گوشی شما را تشخیص دهد، با این حال اگر از نرم افزار غیر رسمی استفاده نمی کنید و با رنگ زرد روبرو شده اید، احتمالا گوشی شما در پایگاه داده نرم افزار به ثبت نرسیده و در حال حاضر از آن پشتیبانی نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi