سه شنبه، 16 تیر 94 - 04:11

site-img18

مرتضي ورشاوي مسوول روابط عمومي بنياد ملي نخبگان اصفهان  از برگزاري نخستين رويداد كارآفريني هم‌نت از ۳۱ تير در اصفهان خبر داد و افزود: اين برنامه با همكاري معاونت علم و فناوري رياست جمهوري، بنياد نخبگان استان، اتاق بازرگاني و صنايع و معادن استان برگزار مي‌شود.
وي در مورد اين رويداد علمي و فرهنگي، گفت: در هم‌نت سرمايه‌گذاران و صاحبان علم وفناوري با يكديگر آشنا شده و در زمينه مشكلات عمده براي كارآفريني به اميد جستجوي راه‌حل مناسب در اين زمينه تلاش مي‌كنند و حتي به گفت‌وگو و پرسش و پاسخ مي‌نشينند و در پايان اين هشت روز فعاليت تيمي و در صورت يافتن راه‌حل مناسب  كسب و كارهاي مناسببي را در آينده شكل مي‌دهند.
ورشاوري با بيان اينكه اين رويداد در سه مرحله انجام شده كه در صورت انتخاب افراد به مرحله نخست اجازه ورود به مراحل بعدي نيز داده مي‌شود، خاطرنشان كرد: مرحله نخست اين رويداد از ۳۱ تير تا ۷ مرداد با هدف ايجاد فضايي براي درك صحيح از سازوكارهاي اقتصادي و نيروهاي حاكم بر اقتصاد، تقویت شم اقتصادی شرکت کنندگان و آشنایی با فرآیند نوآوری و کارآفرینی به صورت هدفمند و اصولی طراحی شده است.
وي تصریح کرد: از آنجائیکه تبدیل کردن یک ایده به محصول، به طیف گسترده‌ای از قابلیت‌ها یا به قولی یک جعبه ابزار قوی از مهارت‌های مختلف نیاز دارد در مرحله نخست، شرکت کنندگان در پنل‌های آموزشی مفاهیم و اصول تئوریک و ابزارهای لازم برای راه اندازی یک کسب و کار موفق را توسط جمعی از اساتید درجه یک داخل و خارج کشور خواهند آموخت.
وی افزود: شرکت کنندگان علاوه بر اینکه فرصتی برای تجربه واقعی بازار، کار گروهی و کمک گرفتن از حرفه ای‌های صنعت خواهند داشت، از فرصت همراهی گروهی از مشاوران و کارآفرینان موفق داخلی و بین المللی نیز در طول رویداد برخوردار خواهند شد که به آنها برای تبدیل کردن ایده‌هایشان به محصول مناسب کمک می کنند.
ورشاوي خاطر نشان کرد: شرکت کنندگان در پایان دوره خواهند توانست نگاه روش مند و منسجمی به نوآوری و فرآیند خلق ایده داشته باشند و مسیر لازم برای تبدیل ایده به یک مدل و طرح کسب و کار را به درستی طی کنند و مهارت های اولیه مدیریت و راهبری یک کسب و کار نوپا را فرا گيرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi