سه شنبه، ۰۶ مرداد ۹۴ - ۱۲:۱۰

یکی از مواردی که اخیرا به رویه ای توسط تولیدکنندگان تلفن های هوشمند تبدیل شده، باتری غیر قابل تعویض توسط کاربر است. البته تولید کنندگان دلایل خود را برای این کار دارند و مثلا عنوان می کنند که باتری غیر قابل تعویض باعث می شود بتوان گوشی را باریک تر کرد. اما از طرف دیگر بعضی از کمپانی ها مانند سامسونگ، بعد از حذف قابلیت تعویض پذیری باتری، تکنولوژی شارژ القایی را به دستگاه های خود آورده اند. از این تکنولوژی در دستگاه هایی مانند Galaxy S6 و Galaxy S6 edge و البته چند مدل گوشی دیگر استفاده می شود. حالا کره ای ها تصمیم گرفته اند مانیتورهایی را وارد بازار کنند که دارای یک پد شارژ القایی درون پایه خود هستند.

f3fb87c54c4701d04b3f30d609abeb4b_L

این کار علاوه بر صرفه جویی در فضای موجود روی میز کار، باعث می شود دیگر نیازی به خرید شارژرهای بی سیم مجاز هم وجود نداشته باشد. همچنین به کمک شارژرهای القایی، یکی از مشکلات بزرگ بشر یعنی همیشه پر بودن چند راهه های برق هم حل خواهد شد! به جز این ویژگی جدید، مانیتورهای معرفی شده مشابه مدل های موجود در بازار هستند و مشخصات استانداردی دارند. فعلا مانیتورهای جدید از سری SE370 دارای دو سایز ۲۳٫۶ اینچی و ۲۷ اینچی بوده که هر دوی آنها وضوح FullHD دارند. همچنین در آنها از پنل های PLS استفاده شده تا زاویه دیدشان به ۱۷۸ درجه برسد. همچنین تکنولوژی FreeSynch کمپانی AMD نیز برای ایجاد رضایت در بازی خور های عزیز به کار گرفته شده است.

به نظر شما قرار دادن پد های شارژ بی سیم در تک تک لوازم خانه می تواند راه حل مشکل باتری ابزارهای دیجیتال باشد یا کمپانی های سازنده باید فکر دیگری برای این مشکل کنند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi