دوشنبه، 16 شهریور 94 - 10:16

مهندس وحيد حيدريان با اشاره به اقدامات اخير صورت گرفته از سوي دولت و نهادهاي متولي در خصوص تحقق شهر الکترونيکي اظهار داشت: اخيراً در حوزه خدمات الکترونيکي حرکت هاي بسيار خوبي انجام شده است، که يکي از اين اقدامات برنامه ريزي براي اجراي طرح GNAF يا نظام ملي آدرس گذاري مکان محور مي باشد.

DWQD

وي با بيان اينکه شهرداري اصفهان به عنوان بزرگترين نهاد اجرايي با ۳۰۰ وظيفه مختلف در حال خدمات رساني به شهروندان است گفت: در اين زمينه اگر تمام خدمات شهرداري نيز به صورت الکترونيکي ارائه شود باز هم شهرالکترونيکي محقق نخواهد شد چرا که در شهرها بيش از ۵۰ دستگاه اجرايي وجود دارند و زماني شهر الکترونيکي محقق مي شود که تمام اين دستگاه هاي اجرايي با يکديگر ارتباط داشته باشند.
مديرعامل سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري اصفهان با بيان اينکه آخرين و موثرترين مرحله تحقق شهر الکترونيکي ايجاد ارتباط پيوسته و يکپارچه الکترونيکي است بيان داشت: براي تحقق اين امر مديريت واحد شهري يا مديريت يکپارچه شهري يک ضرورت خواهد بود که تا محقق نشود، شهر الکترونيکي تحقق نمي يابد.
وي پيشنياز و يکي از اساسي ترين زيرساخت هاي مديريت واحد شهري را يکسان نمودن نشاني مکان ها در دستگاه هاي اجرايي دانست و گفت: در شهرها با وجود ثابت بودن محل يک ساختمان، نشاني هاي مختلفي در ادارات آب، برق، گاز، مخابرات و شهرداري براي آن ثبت شده است که اجراي اين طرح باعث ايجاد وحدت رويه آدرس دهي و کاهش هزينه هاي مترتب بر آن و يکسان شدن آدرس يک محل در تمامي دستگاه خواهد شد که به عنوان يک حرکت زيرساختي به ايجاد ارتباط منسجم ميان دستگاه هاي اجرايي کمک شاياني مي نمايند، چرا که در هر کشوري توسعه فرايندي نوين در تعريف آدرس با ماهيت زمين مرجع، براي ايجاد و نگهداري يک پايگاه اطلاعاتي و راهنماي رسمي و موثق آدرس هاي استاندارد مکان محور و يکتا امري ضروري است.
مهندس حيدريان از تشکيل جلسه ميان شهرداري اصفهان و نمايندگان شرکت پست کشور و استان در اين رابطه خبر داد و تصريح کرد: هفته گذشته در جلسه اي با حضور مديران ارشد اداره پست کشور و استان و شهردار اصفهان قرار شد اين طرح در اصفهان به عنوان پايلوت کشوري اجرا شود.
وي در پايان ابراز اميدواري نمود با ارائه خدمات الکترونيکي توسط تمامي دستگاه هاي اجرايي استان و کشور و ايجاد هماهنگي و انسجام در ارائه اين خدمات در راستاي خدمت رساني به شهروندان گام هاي موثرتري برداشته شود.
شايان ذکر است وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در مورخ ۲۱/۴/۹۴ طرح مذکور را که توسط شرکت پست جمهوري اسلامي ايران و توافق دستگاه هاي اجرايي مربوطه (سازمان هاي ثبت اسناد و املاک کشور، فناوري اطلاعات ايران، شهرداري هاي و مراکز آمار ايران) ارائه شده است به کليه دستگاه هاي اجرايي کشور ابلاغ نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi