جمعه، ۱۷ مهر ۹۴ - ۰۵:۳۳

آمیت سینگال، مدیر ارشد بخش جستجوی گوگل، به تازگی در کنفرانسی اعلام کرده است که برای اولین بار میزان جستجویی که توسط دستگاه های همراه انجام شده، از جستجوی دسکتاپ پیشی گرفته است.به گفته سینگال، گوگل ماهانه پذیرای ۱۰۰ میلیارد جستجو است که هم اکنون بیش از نیمی از آن ها توسط دستگاه های همراه انجام می شوند.

google-search

نکته جالب توجه اینکه سینگال تنها محصولاتی با نمایشگر کوچکتر از ۶ اینچ را در طبقه بندی دستگاه های همراه قرار داده است. در واقع در این آمار تبلت ها گنجانده نشده اند و با احتساب آن ها، باید گفت که گجت های همراه هم اکنون در بازار حرف اول را می زنند.

در زمینه موبایل و درآمدزایی از آن، رقابت تنگاتنگی میان سه شرکت بزرگ دنیای تکنولوژی در جریان است. فیسبوک تمرکز بسیار زیادی را بر روی اپلیکیشن خود قرار داده و سعی می کند با تعریف الگوریتم های دقیق، تبلیغات و هرآنچه که کاربر نیاز دارد را در برابر وی قرار دهد.

از سوی دیگر اپل، تمایل دارد تا کاربران به استفاده از اپلیکیشن ها روی بیاورند. این شرکت ۳۰ درصد از درآمد اپلیکیشن ها را به خود اختصاص می دهد و بر همین اساس تمام تلاشش را می کند تا دیگر سیستم های تبلیغاتی مبتنی بر وب، در موبایل فراگیر نشوند.

اپل به تازگی و در iOS 9، امکانی را برای توسعه دهندگان فراهم آورده است که بر اساس آن می توان از نمایش تبلیغات اینترنتی را در مرورگر سافاری جلوگیری به عمل آورد.

اما در نهایت به نظر می رسد که قدرت موتور جستجوی گوگل بر دیگر رقبا چربیده است. همانطور که آمار جدید نشان می دهد، کاربران حتی بر روی موبایل های خود نیز گوگل را فراموش نمی کنند و تلاش می نمایند تا نیاز های خود را از طریق این موتور جستجوی قدرتمند، برطرف نمایند.

و صد البته گوگل نیز از این موضوع نهایت استفاده را برده و با نمایش تبلیغات، درآمد چشمگیری را برای خود رقم خواهد زد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi