جمعه، ۰۱ آبان ۹۴ - ۰۵:۲۰

در پشت صحنه‌ی تلگرام یک تیم با مدیریت Nikolai Durov است که ۶ بار قهرمانی در مسابقات ریاضی ACM(انجمن ابزار محاسباتی) را در کارنامه خود ثبت کرده است. حدود نصف کارمندان گروه تلگرام دارای مدرک دکترای ریاضی هستند و از دو سال قبل از شروع روی پروژه MTProto کار کردند. نتیجه میگیریم که با تیم چنان ساده‌ای طرف نیستیم. سال قبل تلگرام همچنین برنامه‌ای را در دست داشت که به هکرها وعده‌ی ۲۰۰.۰۰۰ دلار را داده بود، و امسال هم به همه هکر‌‌ها اطلاع رسانی کردند که این بار تصمیم به بالا بردن پاداش تا ۴۰۰.۰۰۰ دلار گرفتند. هدف اصلی مدیران این پروژه نیز به چالش کشیدن سطح امنیت نرم‌افزار بود که با اعتماد به نفس هر‌چه تمام‌تر بر روی غیر قابل شکست بودن تلگرام مانور بدهند. در ادامه مطلب از جزئیات این مسابقه باخبر شوید …

telegram-app

همان گونه که همه شما می‌دانید، نرم‌افزار تلگرام از سال ۲۰۱۳ شروع به فعالیت کرد که بعلاوه استفاده در صفحه وب، روی اغلب سیستم‌ عامل های روز دنیا قابل اجرا است، توسط آن می‌توانیم پیامک، پیامک خود نابودگر، عکس، ویدیو، استیکر، و فایل‌های تا اندازه ۱٫۵ گیگا‌بایت را بفرستیم. حتی  پیام‌های کد گذاری شده و غیر قابل نظارت را به کاربرانش هدیه داده است.
تلگرام ابتدا در روسیه متولد شد و در آخر سر از یک شرکت آلمانی درآورد که آن را اداره و کنترل می‌کنند. این نرم‌افزار هر هفته ۱ میلیون کاربر به خود جذب کرد که تعداد کل تا کنون از مرز ۱ میلیارد کاربر هم گذشته است. وطبق آخرین گزارش هر هفته ۱۰ میلیارد پیامک را جابه‌جا می‌کند.

در این مسابقه شما می‌توانید هر کار مخرب و اخلالگر را انجام دهید تا به مقصود نهایی خود برسید. هدف تعیین شده برای هکر‌ها رسیدن به اطلاعات حساس خواهد بود -که می‌توانید یک چت خصوصی بین دو نفر باشد- که شما بتوانید از طریق ابن مخاطب به دیگر مخاطبین پیام بفرستید، که این حمله می‌تواند از انواع نوع هک از جمله MITM، KPA، CPA باشند.

رابط مسابقه:

جهت سهولت کار، شرکت تلگرام یک مسابقه را ترتیب داد، که در آن تصمیم گیری شد که کدام قسمت از چه داده‌ای مورد مسابقه قرار گرفته است. شما می‌توانید با استفاده از لینک Cracking Contest Descripition آنها را مشاهده نمایید.

اهداف:

– با تأیید دستور اعضای سازمان سری و مخفی تلگرام در واقع جایزه به ۳۰۰.۰۰۰ دلار افزایش پیدا کرد، در صورت موفق شدن فقط کافیست یک ایمیل مخفی که با نام‌ Paul and Nick را بفرستید.

محتوای ایمیل باید به ترتیب زیر باشد:

  • تمامی پیام‌های رد و بدل شده که شامل ایمیل مخفی هم باشد.
  • گزارش فصلی از کوشش موفقیت‌آمیز شما همراه با نام کاربری‌تان.
  • یک ریز گزارش از نحوه‌ی حمله به Protocol.
  • جزئیات شماره حساب بانکی شما برای ریختن جایزه‌ی ۳۰۰.۰۰۰ دلاری.

– حتی یک موضوع دیگر هم برای هک وجود دارد که یک جایزی مستقل ۱۰۰.۰۰۰ دلاری دارد.

برای جزئیات بیشتر به همین لینک مراجعه کنید.


جمع‌ بندی

برای نشان دادن اینکه این مسابقه کاملا عادلانه است، تیم تلگرام مدل و ابزار هک استفاده شده را به هکر پس می‌دهد و نام برنده شده در همان وقت در همه جای دنیا اعلام خواهد شد. در حال حاضر نه از دوره قبل ونه در این دوره هیچ برنده‌ای پیدا نشد. و برای دوره جدیدی از مسابقه شرکت تلگرام در وب‌سایت رسمی‌اش آن را اعلام خواهد کرد.

دوستانی که علاقمند به برنده شدن ۴۰۰.۰۰۰ دلار جایزه‌ی شرکت تلگرام (معادل ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان) هستند خودشان را برای مسابقه‌ی جدید به خوبی آماده کنند.

ما که به جوانان ایرانی در این سبک کار ایمان داریم.

به نظر شما هدف از این مسابقه چه بود؟شما نرم‌افزار تلگرام را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi