یکشنبه، 17 آبان 94 - 05:17

در گذشته زمانی که ویروسی وارد کامپیوتر شما می‌شد نیاز بود تا نرم‌افزار و سیستم‌ عامل خود را از ابتدا نصب و اجرا کنید تا از ویروس رهایی پیدا کنید. حالا بدافزاری جدید در اندروید توسط اپلیکیشن آنتی ویروس Lookout کشف شده که رهایی آن به قدری سخت است که ممکن است حتی کاربر را مجبور به تعویض گوشی هوشمند خود بکند.

878124ce123e3739452ee27239ec7aae_XL

نرم‌افزار ویروس یاب Lookout به تازگی متوجه روندی در بدافزارهای اندرویدی شده است که در آن این بدافزارها خود را در قالب یک اپلیکیشن مشهور پنهان کرده و به طور آرام دسترسی به روت پیدا کرده و در اعماق سیستم عامل نفوذ می‌کنند. تنها راه از بین بردن این بدافزارها فلش کردن رام جدید یا دستکاری آگاهانه‌ی فایل‌های سیستمی در ADB است که البته انجام این کارها ساده نیست و شاید بسیاری را مجبور به تعویض گوشی هوشمندشان کند، چرا که برگشت به تنظیمات کارخانه نیز در مورد آن‌ها پاسخگو نیست.

البته گقتنی است این بدافزارها از طریق دانلود اپلیکیشن‌ها از فروشگاهی غیر از پلی‌استور گوگل به گوشی شما منتقل می‌شوند و اگر بتوانید تا حد امکان از پلی استور گوگل اپلیکیشن‌های مورد نظر خود را دانلود و نصب کنید، مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد.

Lookout اعلام کرده که بیش از ۲۰ هزار بدافزار را شناسایی کرده است که بیشترین نرخ نفوذ آن‌ها نیز در کشور آلمان و آمریکا بوده است. این بدافزارها غالبا از حفره‌های امنیتی استفاده می‌کنند که کاربر از آن‌ها برای روت کردن دستگاه بهره می‌برد و تا زمانی که این حفره‌ها وجود داشته باشند، بدافزارها نیز به حیات خود ادامه خواهند داد. در حال حاضر بهترین راه دانلود و نصب اپلیکیشن‌ها از پلی استور گوگل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi