دوشنبه، 25 آبان 94 - 03:57

شارژ سریع یکی از فناوری های مورد علاقه ما است. باتری گوشی شما رو به اتمام است و وقت زیادی برای منتظر ماندن به منظور شارژ شدن باتری موبایل خود ندارید، اگز موبایل شما این فناوری را داشته باشد، در حال حاضر در مدت ۳۰ دقیقه تا ۶۰٪ شارژ می شود و این واقعا عالی است. اما گویا کم کم باید به دنبال زمان های بسیار کمتری باشیم. در ادامه مطلب همراه باشید تا با فناوری شارژ سریع هوآوی که در دست بررسی است، بیشتر آشنا شویم.

Fast-charge-technology-phones

هوآوی یک باتری لیتیوم یونی جدید تولید کرده است که خیلی سریع شارژ می شود، اما چقدر سریع؟ باید بگوییم یک باتری ۳۰۰۰ میلی آمپری که ۴۸٪ آن در ۵ دقیقه شارژ خواهد شد! این به شکل دیوانه کننده ای دوست داشتنی است اما جیغ نهایی خود را برای این یکی نگه دارید: ۶۸٪ حجم باتری تنها در ۲ دقیقه! تصور کنید که صبح با صدای هشدار گوشی از خواب بیدار شده اید و می بینید تنها ۲٪ باتری دارید، کافی است موبایلتان را به شارژ زده، صورتتان را بشویید و بازگردید و یک موبایل خواهید داشت با ۷۰٪ شارژ باتری! این بی نظیر است. البته مورد دوم که ۶۸٪ حجم باتری در مدت ۲ دقیقه است فعلا برای باتری به حجم ۶۰۰ میلی آمپر پاسخگو بوده است. مسلما این باتری در گجت های پوشیدتی جایگاه خیلی خوبی خواهد داشت البته اگز بتواند در آن ابعاد تولید شود.

logo-jpg

شاید با شنیدن این ارقام با خود بگویید این باتری در مدتی کوتاهی از پای در خواهد آمد و عمر آن بسیار کوتاه است اما هوآوی مدعی است این باتری ها چنین مشکلی ندارند و بدون افت عملکرد غیر عادی، به کار خود ادامه خواهند داد. اما نکته اصلی اینجاست، نوع شارژر! در ویدیوی دمو این فناوری هوآوی که در ادامه خواهید دید، یک شارژر نامشخص خیلی بزرگ می تواند چنین کاری را انجام دهد. باید دید که آیا هوآوی می تواند این فناوری را درون دستگاه موبایل و بدون چنین غول-شارژری(!) جای داد؟ هر چند زیاد هم بد به نظر نمی رسد که برای خریدن زمان، باتری موبایل را جدا کرده و به شارژ بزنید اما مسئله مهم این است که خیلی از دستگاه های هوآوی هم باتری جداشدنی ندارند، علاوه بر آن حمل و نقل چنین دستگاهی که اسم شارژر روی آن است(!) واقعا دشوار به نظر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi