شنبه، 14 آذر 94 - 03:41

به گزارش روابط عمومي سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري اصفهان، پشتيباني و اطمينان از ارتباط موثر شبكه هاي محلي، سرور هاي مرکز داده  و تجهيزات مرتبط از مهمترين فعاليت هاي اين سازمان در حوزه پشتيباني، تعمير و نگهداري مي باشد.

fava

 بنا بر اين گزارش اين فعاليت شامل؛ نگهداري، مديريت و راهبري، حفظ وضعيت موجود، تامين امنيت، تعميرات مورد نياز، تست و  رفع اشکال مجموعه و تبيين راهکارهاي سازنده براي پيشگيری از بروز مشکلات،  بهبود عمليات نگهداري شبكه و روند اجراي كار  بوده که همه ساله توسط سازمان فاوا به اجرا در مي آيد.

همچنين از آنجا که سازمان فاوا در مركز ارائه خدمات و سرويس هاي الکترونيکي به مجموعه شهرداري قرار گرفته است،  به همين منظور مركز داده اي در آن تعبيه شده كه داراي تجهيزات و امكانات  مختلف و مهمي است که پشتيباني از آن به منظور برقراري ارتباط مستمر مجموعه شهرداري و استفاده از خدمات الکترونيکي و نرم افزارهاي مورد استفاده بسيار ضروري و حياتي است و کوچکترين اشکال تمامي خدمات شهرداري را با مشکل مواجه خواهد کرد.

گفتني است علاوه بر شبکه فيبر اختصاصي و شبکه بي سيم که وظيفه ارتباط خارجي ساختمان هاي تحت پوشش شهرداري را بر عهده دارد، حدود ۵ هزار نود شبکه در داخل ساختمان هاي شهرداري و ۴۰۰ عدد سرور در مرکز داده شهرداري موجود مي باشد كه كليه خدمات نرم افزاري شهرداري بر روي آن قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi