CES | گجت 864

سه شنبه، 15 دی 94 - 12:22

جالب ترین محصولی که کمپانی Parrot تا الان در نمایشگاه CES 2016 معرفی نموده بود یک پهپاد کواد کوپتر بود اما این شرکت فرانسوی گجت جالب دیگری نیز با خود به لاس وگاس آورده که تا حدی غیرمعمول اما جالب به نظر می رسد و آن چیزی نیست جزء یک گلدان که به صورت خودکار و هوشمند آبیاری گیاهی که داخلش قرار دارد را انجام می دهد.

v-DSC00198-2.0

این محصول ۲٫۲ لیتر آب درون خود دارد که به محض تشخیص خشک بودن خاک گلدان، به قدر کفایت آن را آبیاری می نماید. اما امکانات آن به همین مورد محدود نمی شود و حسگرهای تشخیص میزان اسیدی بودن خاک، دما و نور نیز در خود دارد و با استفاده از آنها به کاربر اعلام می کند که آیا خاک گلدان به کود شیمیایی، نور بیشتر یا کمتر و یا دمایی سردتر یا گرم تر نیاز دارد.

البته لازم به یادآوری است که بیشتر کسانی که در خانه گیاهی را نگهداری کرده و پرورش می دهند خودشان هم نیازهای گیاه را می شناسند اما برخی از افراد با این امور آشنایی چندانی ندارند و از این رو گلدان خانگی آنها پس از مدتی خشک شده و می میرد. بنابراین، استفاده از این گلدان و اپلیکیشن مربوطه ی آن می تواند عمر طولانی گیاه را برایشان را تضمین نماید.

شرکت فرانسوی سازنده این گجت آن را صرفا «گلدان» نامیده و اگر خاطرتان باشد نمونه اولیه آن را در CES سال گذشته به معرض نمایش گذاشت و امسال نیز آن را به مرحله تولید رسانده و قرار است از بهار سال آینده با قیمت ۱۰۰ دلار فروخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

logo-samandehi