پنجشنبه، 22 بهمن 94 - 03:16

ششمین روز از دهه ی مبارک فجر انقلاب اسلامی به منظور افتتاح چندین پروژه به اصفهان سفر کرده است، به همراه دکتر رسول زرگر پور استاندار اصفهان و دکتر محمد جواد امیدی مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان اصفهان و جمعی از مسئولین استانی با حضور در روستای هفت‌‌شویه از توابع بخش مرکزی شهرستان اصفهان ، پروژه اینترنت پرسرعت در ۳۸۳ روستای استان اصفهان را افتتاح کرد. وی در جمع مسئولین استان و مردم روستا اظهار داشت: با توجه به توافق هسته ای و برداشته شدن تحریم ها، امروز روابط ما با دنیا عادی شده و رو به گسترش است.

29888_orig

دکتر واعظی در این مراسم با اشاره به دیدگاه مثبت، در فضای سیاسی جهانی نسبت به ایران گفت: انشاءالله دولت بتواند در زمینه رفع مشکلات معیشتی و اشتغال جوانان در سال ۹۵ اقدام کند و شکوفایی اقتصادی رخ دهد.

واعظی با تاکید بر همدلی و همزبانی دولت و ملت افزود:‌ همانگونه که مسئله هسته ای را حل کردیم، با کمک هم، مسایل دیگر را نیز حل کنیم.

وی خاطر نشان کرد: به منظور محرومیت زدایی از روستاها، دولت عزم جدی خود را در توجه به روستاها معطوف کرده است و خوشحالم اعلام کنم با اتصال۶ روستای باقیمانده در این استان، تمام روستاهای استان اصفهان دارای ارتباط تلفنی می شوند.

دکتر واعظی با بیان اهمیت ارایه اینترنت پرسرعت به روستاها ادامه داد: تاکنون ۹۰۰ میلیارد تومان برای این امر اختصاص دادیم که امروز ۳۸۳ روستا بهره برداری می شود و باقی ۸۷۹ روستاها در نیمه نخست ماه شعبان به اینترنت پرسرعت متصل می کنیم .

وزیر ارتباطات از ارایه خدمات با اتصال روستاها به اینترنت پرسرعت خبر داد و گفت: در حال حاضر آموزش های مختلف به روستاییان عزیز ارائه می شود تا زمینه استفاده بهینه از این فضا فراهم و موجب رونق اقتصادی در روستاها شود.

وی در ادامه با بیان ثمرات اینترنت روستایی گفت: امروز کلاس‌های درس ۳۰۰ روستای استان مجهز به اینترنت پرسرعت می‌شود و این امر به پیشرفت علمی دانش‌آموزان و معلمان روستاها کمک می‌کند همچنین به واسطه این خدمت وزارت بهداشت سیستم تله‌مدیسن را در روستاها اجرا می‌کند. کشاورزان و مردم روستا می‌توانند بدون واسطه و دلال اقدام به فروش محصولات روستای خود کنند.

وی تصریح کرد:‌: با ورود اینترنت پرسرعت به روستاها وزارت بهداشت هم با ارائه پرونده سلامت الکترونیک،‌ خدمات پزشکی از راه دور را ارائه می دهد و در نهایت به رفاه بیشتر روستاییان می انجامد.

دکتر واعظی با برشمردن دیگر مزایای اینترنت پرسرعت در روستاها اظهار داشت: به دنبال بهره برداری از اینترنت پرسرعت در ۳۸۳ روستای استان، خدمات هم ارایه خواهد شد که در این صورت ارزشمند تر خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه استان اصفهان در تجهیز روستاهای خود به تلفن در کشور پیشتاز بوده است، افزود: تا پایان دولت همه روستاهای کشور به اینترنت پرسرعت مجهز می‌شوند.

وی با بیان اینکه همراه اینترنت باید دولت الکترونیک و خدمات بیاید، اظهار داشت: ما به استان اصفهان تنها به عنوان یک استان نگاه نمی‌کنیم بلکه اصفهان یک مرکز بین‌المللی است و هر چقدر اصفهان آباد شود سبب سربلندی جمهوری اسلامی ایران می‌شود.

وی در ادامه با ابراز خرسندی از اجرای پروژه ها در استان اصفهان افزود: امیدوارم استان اصفهان در این دولت با گشایشی که در عرصه بین الملل رخ داده و با نگاه جهانیان به این استان، روز به روز مسیر توسعه و ترقی را طی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi