شنبه، ۲۴ بهمن ۹۴ - ۰۱:۴۵

مهندس وحيد حيدريان در برنامه مردم و مسؤولين صداي مرکز اصفهان با اعلام اين مطلب افزود: در حال حاضر شهرها با  چالش هايي شامل آلودگي هاي محيط زيست، افزايش تقاضا براي منابع محدود،  مشکلات و معضلات پيچيده ترافيک و حمل و نقل و…  رو به رو بوده و با توجه به معضلات عنوان شده، چاره اي جز  استفاده از فناوري اطلاعات و ارتباطات جهت رفع اين چالش ها نداريم و اين يک واقعيت است که برنامه ريزان و متوليان شهري بايد به آن ايمان بياورند.

مديرعامل 6

وي تصريح کرد: شهرداري به عنوان يک دستگاه اجرايي بزرگ با بيش از ۳۰۰ وظيفه مختلف ارتباط بسيار زيادي با زندگي شهروندان دارد و اگر ما بتوانيم خدمات اين نهاد را در کوتاه ترين زمان و بالاترين کيفيت ارائه نماييم، مطمئناً رضايت عموم مردم را به همراه خواهد داشت.

وي مسؤوليت سنگين اجراي برنامه هاي شهرداري اصفهان در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات را بر عهده سازمان فاوا شهرداري عنوان کرد و گفت: اين سازمان در سال ۱۳۷۰ با هدف تسريع و تسهيل امور شهروندان  تأسيس شده و در اين مدت تلاش مديران و کارشناس سازمان در جهت تحقق اهداف خرد و کلان با توجه به بيانيه ماموريت و چشم انداز سازماني بوده است.

مديرعامل سازمان فاوا در ادامه اضافه کرد: سعي ما در سازمان اين است که با ايجاد زيرساخت هاي مناسب، فرايند هاي شهرداري را خودکار نموده و خدمات شهرداري را به صورت الکترونيکي ارائه نماييم.

وي در اين زمينه به برنامه هاي فناوري اطلاعات و ارتباطات  شهرداري طي سال هاي گذشته اشاره کرد و بيان داشت: يکي از اهداف کلان سازمان فاوا شهرداري اصفهان برنامه جاري ۵ ساله  ايجاد شهر پايدار هوشمند است که ذيل آن استراتژي ها و پروژه هايي تعريف و جهت اجرا برنامه ريزي شده است.

وي از آمادگي شهرداري اصفهان و سازمان فاوا جهت دريافت طرح ها و پيشنهادات شهروندان در اين حوزه خبر داد و گفت: مديريت مطالعات و پژوهش شهرداري مستقر در معاونت برنامه ريزي، پژوهش و فناوري اطلاعات شهرداري اصفهان هر ساله عناوين طرح هاي مطالعاتي و دانشگاهي مورد نياز را در درگاه الکترونيکي شهرداري اطلاع رساني مي نمايد.

حيدريان اضافه کرد: همه ساله تعدادي از پروژه هاي شهرداري در حوزه فاوا برگرفته از نتايج همين طرح ها است که توسط پژوهشگران، دانشگاهيان و دانشجويان عزيز ارائه شده است.

وي در پايان با اشاره به راه اندازي واحد امور مشتريان در سازمان فاوا يادآور شد: اخيراً در سازمان فاوا واحدي تحت عنوان مديريت امور مشتريان تشکيل که پاسخگوي کارکنان شهرداري و شهروندان عزيز مي باشد و در اين زمينه اگر مردم طرح هايي در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات دارند مي توانند با شماره ۳۶۶۲۸۰۶۲ تماس گرفته و با همکاران ما در اين واحد در ميان بگذارند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi