یکشنبه، 25 بهمن 94 - 04:54

عرض شود پساتحریم فرصت خوبی برای کشف کشورهای جدید است. ما فکر می کردیم قرار است با کشورهای تکراری و همه شناس تجارت کنیم. اما بعد فهمیدیم که چه فایده دارد با کشورهای شناس وارد معامله و تجارت شویم. باید فرصت های جدید را شناسایی کنیم در جایی که حتی بومیانش هم نمی توانند فرصتی پیدا کنند.

cee96c9563

در همین راستا گروهی از مردان آی تی ایرانی در نقش کریستف کلمب قرار است به کشورهای زیر پونز، کنار پونز و پخش و پلا در اقصا نقاط دنیا سفر کنند تا پرچم آی سی تی ایرانی را آنجا برافراشته و با القاب افتخار آفرین به کشور بازگشته و شرح فتوحات شان را تقدیم جامعه ایرانی کنند. کشف این کشورهای کوچک باعث می شود هنگامی که کشورمان مغضوب بین المللی می شود و کشورهای ریز و درشت با ما قطع همکاری می کنند ما آواز سر ندهیم «جیبوتی کجایی؟ دقیقا کجایی؟». همین حالا که اوضاع دوستانه و جو رفاقتی است، هیات ها، هیات وار به کشورهای مختلف سفر کرده و با انتشار سفرنامه و الحاقاتش ما را از وجود ممالک دیگر آگاه کنند.
همه این ها را گفتم که تشکر کنم از مردان بزرگی که قرار است به مولداوی بروند. خبر سفر این عزیزان در اردیبهشت ماه سالی که پیش روست باعث شد من یک کشور را کشف کنم. این کشور که فقیرترین کشور در همسایگی اتحادیه اروپاست به خاطر بیکاری بیشترین مهاجرت را طی سال های گذشته داشته است. لذا من به مردان آی تی توصیه می کنم تا چند نفری در این کشور محصور در خشکی باقی مانده اند و مولداوی ها منقرض نشده اند به آن سفر کنند و در راه برگشت سری هم به رومانی بزنند و آنتی ویروس ایرانی را به عنوان سوغات از این کشور روی سفرنامه شان گذاشته و به آغوش مام وطن بازگردند.

(منبع:فناوران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi